Středa 21. října 2020svátek má Brigita 14 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zkrachovalá Farma Bolka Polívky znovu otevře. Hledá se kupec

Farma Bolka Polívky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Farma Bolka Polívky | foto: MAFRA – Anna Vavríková

BRNO Olšanská Farma Bolka Polívky, která je od loňského podzimu v insolvenci, bude na základě požadavku hlavních věřitelů brzy znovu v provozu. Podle konkurzního správce Michala Edla by se měla otevřít do dvou týdnů. Na farmě se nyní uklízí.

"Do 14 dní chceme farmu otevřít a nastartovat. Nyní je potřeba, aby se vše připravilo a uklidilo. Zatím funguje v omezeném provozu," uvedl Edl. Konkurzní správce chce v příštích dnech otevřít restauraci i hotel.

V červenci se bude v Olšanech natáčet druhý díl populárního filmu Dědictví. "Poskytneme prostory pro ubytování," uvedl Edl, který v květnu na věřitelském výboru navrhl, aby byla farma částečně v provozu do doby, než se ji podaří v dražbě prodat. Za nejlepší variantu považuje dražbu farmy jako funkčního celku.

Farma Bolka Polívky

Rozšiřování podniku z peněz EU nakonec zapříčinila bankrot.

"Zájmem věřitelů je, aby podnik normálně fungoval a prodával se jako funkční celek," sdělila mluvčí Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod Kateřina Dobešová. Regionální rada je největším věřitelem farmy.

Podnik by měl podle ní fungovat zejména v letní turistické sezóně. Prodávat se patrně bude až na podzim. "Zatím čekáme na znalecký posudek. Nemohu ale říci, jestli farmu koupí někdo za měsíc nebo za pět měsíců," uvedl Edl.

Bolek Polívka

Na farmě se bude natáčet druhý díl filmu Dědictví.

Turistická atrakce malých Olšan na Vyškovsku se dostala do potíží kvůli tomu, že se Polívka rozhodl rozšířit hotel a postavit wellness centrum, na které dostal dotaci z peněz Evropské unie. Nestačila však na to, aby splatil veškeré pohledávky. Loni na podzim ho proto poslala do insolvenčního řízení Kaláb-stavební firma.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Máte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva
Máte doma vybíravého pejska? Problémem může být kvalita krmiva

Brit ke své řadě granulí bez obilovin pro malá plemena uvedl na trh i novou řadu kapsiček Brit Care Mini. Ty jsou obohaceny o prebiotika pro dobré...