19. listopadu 2013 12:05 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Značka Oskar se vrací. Tentokrát jako virtuální operátor

Mobilní telefon (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Oskar je zpět. Mobilní operátor Vodafone oživil tuto značku, kterou používal jeho předchůdce Český Mobil. Bude pod ní provozovat vlastního virtuálního operátora. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Předplacená Oskarta nabídne volání do všech sítí za dvě koruny za minutu a SMS za 1,50 Kč. Do května příštího roku navíc nabídne bezplatně 500 kB denně bezplatně. Za každý další jeden MB zaplatí jednu korunu.

"Nabídky virtuálních operátorů jsou mnohdy komplikované, obsahují skryté háčky, nepřehledné účtování, dobíjecí podmínky, a podobně. Oskarta je synonymem jednoduchosti, přehlednosti a férovosti. Proto ji lidé chtěli, proto jsme ji přivedli zpět," uvedl viceprezident pro nefiremní zákazníky Vodafonu Petr Dvořák. Konkurenční T-Mobile začal nedávno nabízet zjednodušené mobilní služby pod novou značkou Kaktus.

ČTĚTE TAKÉ

Oskarty bude operátor nabízet buď bezplatně s kreditem deset korun ve formě dopisu, nebo s kreditem 100 Kč ve vybraných trafikách, prodejnách a benzínových pumpách. V případě, že si ji zákazník objedná přes eShop, bude ke kartě přiúčtována částka 69 korun za doručení na dobírku.

Vodafone je nejmladší tuzemský operátor s 3,3 milionu zákazníků. Počet zákazníků společnosti začal v poslední době mírně klesat.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!