16. října 2017 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Známý autoklub ÚAMK má nového šéfa. Přichází bankéř ze skupiny J&T

Ivan Ivančo se stal v polovině září výkonným ředitelem ÚAMK. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Ivančo se stal v polovině září výkonným ředitelem ÚAMK. | foto: ÚAMK

PRAHA Jedna z nejznámějších firem, které se v Česku zabývají službami pro motoristy, mění své vedení. Do pozice výkonného ředitele Ústředního automotoklubu (ÚAMK) nastoupil v polovině září zkušený manažer Ivan Ivančo, který naposledy působil v investiční skupině J&T.

Firmu dosud téměř výhradně řídil její majitel Oldřich Vaníček. Ten v ÚAMK zůstává v pozici prezidenta a vlastníka, ale v rámci aktivního řízení podniku předá Ivančovi část svých pravomocí.

„Máme zájem aktivity ÚAMK rozvíjet a k tomu potřebujeme zkušený tým. Pan Ivančo nás přesvědčil nejen svojí praxí, pro naši společnost pracuje již delší dobu. Toto rozhodnutí bylo logickým krokem,“ vysvětluje Vaníček manažerské posílení.

Autoklub, který historicky navazuje na motoristické aktivity v rámci dřívější organizace Svazarm, se zabývá zejména asistenčními službami pro řidiče, tedy například příjezdem technika k porouchanému vozu. Prodává ale také dálniční kupony různých zemí, informuje motoristy o dopravní situaci nejen v Česku a nabízí i služby autoškoly.

Nově jej povede devětačtyřicetiletý muž s dlouholetými zkušenostmi z bankovního sektoru. Naposledy působil jako poradce generálního ředitele J&T Banky. V ÚAMK by měl mít na starosti mimo jiné komunikaci uvnitř firmy, vztahy s obchodními partnery, personální politiku či obchodní strategie.

„Ivan Ivančo má dlouholeté zkušenosti z exekutivních a manažerských pozic, včetně statutárních, pro region České republiky. Pan Vaníček bude mít na starosti své důležité funkce v mezinárodních organizacích a bude nadále prezidentem ÚAMK,“ říká mluvčí autoklubu Petr Vomáčka.

Sám Ivančo vnímá jako výhodu rozsah firemních aktivit, které se napínají od autoškoly až po nabídku pro autoturistiky.

„Chci se zaměřit na expanzi synergií vycházejících právě z této rozmanitosti,“ doplnil manažer, který v minulosti působil v ředitelských pozicích v České spořitelně či Komerční bance, ale například i ve zdravotnické společnosti Holte či Nemocnici na Homolce.

mipMichal Pavec

Najdete na Lidovky.cz