Pátek 30. října 2020svátek má Tadeáš 6 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Zneužívači dávek připraví Řecko o 18 miliard ročně

Řecko (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řecko (ilustrační foto) | foto: Reuters

ATÉNY Nezaměstnanost v Řecku je vysoká. Někteří tamnější občané se proto snaží z téměř prázdné státní kasy získat peníze podvodem. Řecké úřady zjistily za poslední dva roky na 200 tisíc případů a roční ztráty pro státní kasu se tak odhadují na 750 milionů eur, tedy 18,7 miliardy korun.

Předpokládá se, že další podvody, které ještě mají vyplout na povrch, stojí řecké finance dalších 150 milionů eur (3,7 miliardy Kč).

ČTĚTE TAKÉ:

Informovaly o tom servery ethnos.gr a capital.gr s odvoláním na údaje řeckého ministerstva práce.

Kromě zneužívání nemocenských dávek a pobírání neoprávněných sociálních příplatků při udávání lživých údajů v příslušných formulářích je v Řecku rozšířeno také nenahlašování úmrtí lidí, po nichž příbuzní dál pobírají důchody, nebo nezvykle vysoký počet úplných či částečných invalidních důchodců, kteří ve skutečnosti na dávky žádný nárok nemají.

Přibylo slepců i duševně nemocných

Známé už jsou případy na ostrově Zakynthos, kde bylo hlášeno vysoké procento slepců, nebo na ostrově Kalymnos, který vybočoval zase velkým množstvím osob s duševními nemocemi.

Ministerstvo práce přijímá průběžně nejrůznější opatření, jak podvodům zamezit, a to například pomocí nových formulářů, které musejí osobně osoby požadující sociální dávky vyřizovat. Policie se v této souvislosti snaží více zaměřovat na všudypřítomnou korupci ve státních úřadech, která tyto nekalosti zákonitě provází.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...