Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Firmy pomáhají. ALPINE PRO myslí na zdravotníky, darovalo jim roušky i funkční oblečení

Ekonomika

  5:11
V době nouzového stavu utichly všechny sportovní akce a zavřely se i obchody se sportovními potřebami. Český výrobce sportovního a outdoorového oblečení společnost ALPINE PRO však neutichla, rázem obrátila svou pozornost od sportovců na ty, kteří denně vstupují do boje proti koronavirové nákaze. V průběhu března a dubna rozdali její zástupci zdravotnický materiál mezi nemocnice i domovy pro seniory.

Pomocnou ruku ve formě roušek poskytla firma ALPINE PRO Nemocnici Královské Vinohrady. foto:  ALPINE PRO

„Na významných sportovních akcích jsme zvyklí fandit našim sportovcům, aby předvedli ty nejlepší výkony. Nyní jsou nejviditelnějšími sportovními hrdiny zdravotníci, kteří pro nás dlouhodobě zajišťují skvělý servis a péči. V aktuální době svádějí intenzivní boj s virem covid-19, který významně ovlivnil život v České republice i chod zdravotnictví,” uvedl Václav Hrbek, zakladatel a generální ředitel společnosti ALPINE PRO. „Jakmile jsme zjistili, že je v Česku nedostatek zdravotnického materiálu, snažili jsme se ho pro potřeby nemocnic a domovy seniorů co nejdříve zajistit,” dodal Hrbek. 

Zakladatel firmy ALPINE PRO Václav Hrbek (druhý zleva) předal roušky spolu se...
Ochranné pomůcky od ALPINE PRO putovaly za zdravotníky a pacienty z pražské...

První tisícovky roušek zavezl Václav Hrbek spolu se sportovním ředitelem Českého olympijského výboru Martinem Doktorem a kajakářem Jiřím Prskavcem už ve středu 18. března do Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí. Nakonec do Podolí putovalo celkem 4200 roušek. Tamnímu zdravotnickému personálu firma darovala také trika a multifunkční šátky z olympijské kolekce. Další čtyři tisíce roušek putovaly rovným dílem do pražské Thomayerovy nemocnice a do Hygienické stanice hlavního města Prahy.

Stovky roušek zamířily i do jednotlivých domovů pro seniory po celé České republice. Mezi ně patřil například Senior park v Luštěnicích, Sokolči u Poděbrad, Hrádku nad Nisou, Kunicích nebo Medlově u Brna. „Senioři patří k nejohroženějším skupinám osob, proto jsme se spojili s jednotlivými domovy a nabídli jim alespoň tuto drobnou pomoc v podobě zajištění roušek. Snad se tak podařilo rozšíření viru alespoň částečně zpomalit,“ řekl Václav Hrbek.

Tipy kam roušky dodávat získala společnost ALPINE PRO od svých zaměstnanců, dodavatelů i fanoušků na sociálních sítích. „Snažili jsme se na jednotlivé podněty reagovat a roušky jsme postupně zavezli na místa, která nám byla doporučena,” dodal Hrbek. Na základě doporučení tak čtyři tisíce roušek obdrželo také sdružení Nedoklubko, které roušky předalo perinatologickým centrům v České republice, které pečují o předčasně narozené děti.

ALPINE PRO

Společnost ALPINE PRO patří mezi velké hráče na českém trhu sportovního a outdoorového oblečení, doplňků a obuvi. Na světových soutěžích reprezentují značku ALPINE PRO Český olympijský a paralympijský tým, Český svaz biatlonu, Český svaz kanoistů, Český svaz juda a také úsek severské kombinace.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Mohlo by vás zajímat