Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Firmy pomáhají. Firma Emco rozdala tisíce svých zdravých produktů a přidala k nim i respirátory a roušky

Ekonomika

  5:16
Firma Emco myslí na zdraví nejen svými produkty. Na počátku krizové situace, kdy Česko sevřely obavy z nového typu koronaviru, zajistila společnost tisícovku prakticky nesehnatelných respirátorů FFP3, které na základě doporučení veřejnosti distribuovali její zástupci do více než tří desítek zdravotnických zařízení. K potřebným putovaly také stovky roušek a tisíce produktů značky Emco.

Díky výzvě Pomozte nám pomáhat putovaly produkty Emca také do Krajské nemocnice Liberec. foto: Emco

Svou pozornost během nouzového stavu zaměřila firma Emco na ty, kdo se starají o bezpečnost a zdraví ostatních, a rovněž na ty, kteří v těchto časech strádají a bohužel již nejsou plně schopní se o sebe postarat a potřebují pomoc někoho dalšího. „V době vrcholící krize se nám podařilo dostat do Česka tisíc FFP3 respirátorů. Dále jsme připravili přes deset tisíc našich produktů a zaměstnanci z výrobních závodů Emca se dohodli, že věnují několik stovek roušek těm, kteří je potřebují,” řekl Martin Jahoda, generální ředitel Emca.

Na začátku dubna proto Emco spustilo na svých sociálních sítích výzvu „Pomozte nám pomáhat“, ve které své sledující vyzvalo, aby doporučovali organizace, které by uvítaly pomoc v podobě roušek a Emco produktů. Doporučení se sešlo hodně, jak ze strany sledujících, tak z řad interních zaměstnanců společnosti Emco.

Firma Emco darovala desítky respirátorů FFP3 a své produkty Centru sociální...

Tisícovku respirátorů rozvezli zástupci Firmy Emco do 33 zdravotnických zařízení, celkově však s rouškami a produkty Emca zamířili do více jak šesti desítek organizací. „Snažili jsme pomoci i v oblastech, které jsou nám blízké. Náš výrobní závod se nachází v Hrdlech u Litoměřic, a proto jedna z našich prvních pomocí putovala do Centra sociální pomoci v Litoměřicích, kde v té době bylo několik desítek pozitivně testovaných seniorů,“ uvedl Martin Jahoda.

Díky všem tipům se během dubna podařilo veškerou nabízenou materiální pomoc rozdistribuovat mezi ty, kteří v prvních řadách pomáhali a starali se o zdraví občanů České republiky a také mezi ty, kteří byli krizí silně zasaženi a nedokázali se o sebe postarat sami. Společnost Emco tak pomohla například v Sanatoriu Topas v Holicích, v Krajské nemocnici v Liberci, v Domově pro seniory v Dobřichovicích, Fondu ohrožených dětí Litoměřice i Nadaci Krása pomoci a dalších.

Emco

Firma Emco na českém trhu působí od roku 1990, kdy ji založil Zdeněk Jahoda. Po založení se Emco zabývalo vývozem a dovozem různých potravinářských výrobků, postupně však začalo distribuovat své produkty. Firma se zaměřuje na výrobu a distribuci kvalitních potravinářských výrobků odpovídajících zdravému životnímu stylu. Především se jedná o křupavé a sypané müsli, které se v podání Emca jmenuje hezky česky “mysli”. Dále vyrábí ovesné kaše, ovesné nápoje, sušenky, ovesné, ořechové a ovocné tyčinky, kukuřičné a celozrnné lupínky, dětské cereálie a ovesné krekry.

Autor: