Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Flirtovací vagony v metru neuspěly. Cestující o ně nemají zájem

Ekonomika

  13:18
PRAHA - "Že bych tady jako měla někoho balit?" vyděsila se třiadvacetiletá Bára, která jela metrem na Hradčanskou. Soudě podle nechápavých reakcí cestujících pražský dopravní podnik s "metrem pro nezadané" narazil. Jak se přesvědčila redaktorka serveru Lidovky.cz, lidé o flirtovacích "komunikačních vagonech" neměli ani tušení.

Každou sobotu budou na trase metra A jezdit komunikační vagony. foto: MAFRA: Tomáš Krist

Sobotu a trasu metra A zvolili organizátoři cíleně a vlastně správně. Jen málokdo by se chtěl seznamovat v přeplněném voze bez nedostatku vzduchu, trasa A je totiž nejméně vytíženou linkou pražského metra. Podle instrukcí na letáku stačilo odpočítat vozy soupravy a nastoupit do toho třetího.

Člověk by čekal na peronu zkoumavé pohledy lidí, kteří čekají na okamžik, kdy se za nimi zavřou dveře, aby se spolu mohli začít bavit. Nic takového se však nedělo.

ČTĚTE TAKÉ

Obrázek byl stejný jako během jiných sobotních dopolední. Lidé zadumaní do svých myšlenek si třetí vagon zvolili zcela náhodně a okamžitě po nastoupení hledali po kapsách mobilní telefon.

Když mlčí i revizor

"Komunikační vagony" zklamaly. Nahradit elektronické formy komunikace mluveným slovem se jim nepodařilo. Ze stanice Želivského do zastávky Jiřího z Poděbrad totiž nikdo nepromluvil, dokonce i revizor jen mlčky ukazoval odznak při vyžádání jízdních dokladů.

Banner upozorňující na "komunikační vagony" u eskalátorů stanice Jiřího z Poděbrad.

Pozornost v komunikačním vagonu věnovali cestující mobilním telefonům.

"Vím, že se dneska ta akce spouští, ale netuším, který z vagonů to má vlastně být. Mluvilo se o posledním. Kdybych to měl ale srovnat, nejvíc ruchu bylo v tom prvním," řekl revizor. Cestující, kteří se o akci nedozvěděli z médií, jsou odkázáni na plakát umístěný u eskalátorů. Třetí "komunikační" vůz se totiž od ostatních nijak neliší.

Aby mě pustili sednout...

Ani samotná myšlenka "metra pro nezadané" mnoho úspěchu u cestujících nevyvolala. "Nejlíp se seznamuji v hospodě nebo klubu. Randit do metra bych nechodil," řekl dvaatřicetiletý Jakub, který nastoupil na Můstku. A ani důchodkyně Miroslava nebyla myšlenkou nijak nadšená, je prý ráda už jen za to, když ji pustí sednout.

Anketa

Líbí se vám nápad „komunikačního vagonu“?

Ano, je příjemné si zkrátit cestu povídáním. 2165
Ne, je to obtěžující a zbytečné. 1556
Nevím, je mi to jedno. 608

Autorku tohoto článku při cestě komunikačním vagonem také nikdo neoslovil. Vlastně jen nějaký muž, když viděl fotoaparát, nabídl jeden z pohledů, co držel v ruce. Bylo na něm vycházející slunce nad mořem. Kdo by ale na jeho rubu čekal telefonní číslo, zklamal by se. Napsal na něj báseň o Ježíši. Zdá se, že potenciál komunikačních vagonů využili jen jehovisté...

Pohled od spolucestujícího.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat