Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fortuna spustila svou loterii Loto

Ekonomika

  11:26
PRAHA - V pořadí již třetí loterie je na světě. Včera spustila svůj projekt Fortuna Loto společnost Fortuna. Jejím hlavním trumfem má být výše výher. Zatímco u konkurenční loterie Tipšestka společnosti Tipsport bylo v prvním týdnu možné vyhrát zhruba půl milionu korun, Fortuna začíná na deseti milionech.

fortuna foto: ČTK

Výhry navíc budou s výjimkou jackpotu pevně dané, nezávislé na tom, kolik se prosází. Otázkou je, zda se to Fortuně nevymstí. O tom by mělo být jasno už zítra, kdy proběhne první slosování. Slosování pak bude probíhat dvakrát týdně, vždy ve středu a v sobotu od 18 hodin. Na vysílání se sázková kancelář předběžně dohodla s televizí Nova.

"Během dvou až tří let se chceme stát lídrem trhu s více než 50procentním podílem. O tom, že by se nenaplnila naše očekávání, vůbec neuvažujeme," řekl LN generální ředitel Fortuny Jiří Bunda.
Fortuna se profiluje jako konkurent Sazky a její hry Sportka, Tipsport vůbec nebere vážně.

Sazka si však poslední dobou chválí nárůst tržeb. "V porovnání s loňskými tržbami ve stejném období dosahuje společnost u loterijních produktů tržeb, které jsou jen o 20 milionů meziročně nižší," uvedla mluvčí Sazky Lenka Tichá.

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury

Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...

Mohlo by vás zajímat