Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Gangnam style je pasé. Teď se tančí Harlem Shake

Média

  13:27
Pod vodou v plavkách, na náměstí Times Square, v kanceláři nebo kdekoli jinde. Na Harlem Shake se dá tančit všude. Nutnou podmínkou je natočit videozáznam a pověsit ho na internet. A čím podivnější místo a pohyby, tím bude video sledovanější.

Harlem Shake foto: YouTube

Video Harlem Shake, které se na YouTube poprvé objevilo na začátku února, doslova strhlo vlnu nadšení. Během necelého měsíce internet zaplavily tisíce variací.

Harlem Shake je skladba od amerického DJ Baauera, o kterou ve videích ale vlastně ani tak moc nejde. Hlavní jsou divoké pohyby tanečníků. Videa mají vždy stejný scénář. Tančit začne jeden člověk, ostatní ho ignorují, ve chvíli, kdy se zazní slova písničky "Do the Harlem shake", začnou zběsile tančit i všichni ostatní v záběru.

Že se video stalo senzací, která existuje v tisíci variacích, není zas až tak divné. K natočení vlastního tance stačí jenom kamera a ochotní kamarádi či kolegové v práci. Jedním z nejúspěšnějších videoklipů se stal ten, který natočila norská armáda. Má přes 34 milionů shlédnutí.

Vše začalo videoklipem, který natočili australských skateboardistů The Sunny Coast Skate. Jeden ze skateboardistů se začne pohybovat do rytmu Harlem Shake a ostatní ho doplní zběsilými kreacemi. Video trvá pouhých 30 vteřin. Čím bláznivější, tím lepší.

Chytlavý rytmus a bláznivý tanec se od začátku února šíří webem, který se plní dalšími nahrávkami. Každý den se na YouTube objeví tisíce nových klipů.

Autor:

Mohlo by vás zajímat