Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Geocaching není nebezpečný. Petice žádá po Nově omluvu

Ekonomika

  12:44aktualizováno  15. června 12:44
Nešťastná smrt hráče geocachingu Ondřeje Š. má pokračování. Na internetu se objevila petice žádající omluvu po televizi Nova. Reportér totiž řekl, že geocaching je nebezpečná hra. S tím ale hledači pokladů nesouhlasí.
Geocaching - ilustrační foto.

Geocaching - ilustrační foto. foto: Shutterstock

"I hráči geocachingu věří, že i sám Ondřej Š. by s tímto výrokem nesouhlasil," píše se v petici, která žádá po reportérovi TV Nova omluvu.
Kdo ale podpisovou akci pořádá, není jasné. "Nevíme, kdo za tím stojí. Česká asociace geocachingu to na svědomí nemá," sdělil serveru Lidovky.cz jeden z hledačů pokladů vystupující pod přezdívkou Ottik 5. On sám petici nepodepíše: "Život mu to stejně nevrátí. A televizi Novu nezměníme," dodává.

Oficiální stanovisko České asociace geocachingu:

Česká asociace geocachingu vyjadřuje tímto hlubokou soustrast nejen rodině, ale i všem Ondrovým kamarádům a v neposlední řadě kačerům.

Z pietních důvodů rozhodně nebudeme podnikat žádné kroky vůči bulvárním médiím. Jakékoliv podněty k dalším krokům od našich členů vítáme.

Myslíme si, že tato diskuze by měla být zamčena. Ondrovi to nepomůže a jen přiléváme olej do ohně. Rána je ještě moc živá. Věnujte, prosím, našemu kamarádovi tichou vzpomínku.


Za ČAGeo hradnik


Také diskutující na serveru Geocaching.cz petici nepodporují: "Souhlasím s tím, že nemá cenu žádat omluvu. Všichni víme co je Nova za televizi, prahne jen po senzacích," píše jeden z diskutujících.

S tím, že je geocaching nebezpečná hra ale nesouhlasí: "Jsme dospělí lidé, kteří vědí, na co mají síly a na co ne," říká Ottik 5.

Serveru Lidovky.cz se po zveřejnění článku ozval i sám autor podpisové akce: "Petici jsem založil na základě nešťastného výroku reportéra z reportáže televize Nova. Na základě toho, že ne všem se můj přístup zamlouval a hlavně po shlédnutí středeční reportáže, která již na geocaching pohlíží přece jen trochu jinak jsem petici ukončil," napsal v e-mailu hráč geocachingku Jan Svatopluk Mareš.

ČTĚTE TAKÉ:


Petice vznikla v reakci na smrt hráče geocachingu Ondřeje Š., kterého policisté našli v pražské Libni mrtvého. Dvaatřicetiletý muž byl pohřešovaný od pátku, policie v úterý rozjela rozsáhlé pátrání. Nakonec našla tělo uvnitř pilíře viaduktu. Co přesně bylo příčinou smrti zatím policie neví.

Autor:

Statutární město Ostrava
Specialista / Specialistka investičních akcí

Statutární město Ostrava
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 22 980 - 33 790 Kč

Mohlo by vás zajímat