Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 19 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Geocaching není nebezpečný. Petice žádá po Nově omluvu

Geocaching - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Geocaching - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Nešťastná smrt hráče geocachingu Ondřeje Š. má pokračování. Na internetu se objevila petice žádající omluvu po televizi Nova. Reportér totiž řekl, že geocaching je nebezpečná hra. S tím ale hledači pokladů nesouhlasí.

"I hráči geocachingu věří, že i sám Ondřej Š. by s tímto výrokem nesouhlasil," píše se v petici, která žádá po reportérovi TV Nova omluvu.
Kdo ale podpisovou akci pořádá, není jasné. "Nevíme, kdo za tím stojí. Česká asociace geocachingu to na svědomí nemá," sdělil serveru Lidovky.cz jeden z hledačů pokladů vystupující pod přezdívkou Ottik 5. On sám petici nepodepíše: "Život mu to stejně nevrátí. A televizi Novu nezměníme," dodává.

Oficiální stanovisko České asociace geocachingu:

Česká asociace geocachingu vyjadřuje tímto hlubokou soustrast nejen rodině, ale i všem Ondrovým kamarádům a v neposlední řadě kačerům.

Z pietních důvodů rozhodně nebudeme podnikat žádné kroky vůči bulvárním médiím. Jakékoliv podněty k dalším krokům od našich členů vítáme.

Myslíme si, že tato diskuze by měla být zamčena. Ondrovi to nepomůže a jen přiléváme olej do ohně. Rána je ještě moc živá. Věnujte, prosím, našemu kamarádovi tichou vzpomínku.


Za ČAGeo hradnik


Také diskutující na serveru Geocaching.cz petici nepodporují: "Souhlasím s tím, že nemá cenu žádat omluvu. Všichni víme co je Nova za televizi, prahne jen po senzacích," píše jeden z diskutujících.

S tím, že je geocaching nebezpečná hra ale nesouhlasí: "Jsme dospělí lidé, kteří vědí, na co mají síly a na co ne," říká Ottik 5.

Serveru Lidovky.cz se po zveřejnění článku ozval i sám autor podpisové akce: "Petici jsem založil na základě nešťastného výroku reportéra z reportáže televize Nova. Na základě toho, že ne všem se můj přístup zamlouval a hlavně po shlédnutí středeční reportáže, která již na geocaching pohlíží přece jen trochu jinak jsem petici ukončil," napsal v e-mailu hráč geocachingku Jan Svatopluk Mareš.

ČTĚTE TAKÉ:


Petice vznikla v reakci na smrt hráče geocachingu Ondřeje Š., kterého policisté našli v pražské Libni mrtvého. Dvaatřicetiletý muž byl pohřešovaný od pátku, policie v úterý rozjela rozsáhlé pátrání. Nakonec našla tělo uvnitř pilíře viaduktu. Co přesně bylo příčinou smrti zatím policie neví.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...