15. srpna 2008 15:48 Lidovky.cz > Byznys > Auto - Aktuality

Golf číslo 6 se ukázal

Nový golf se drží tradic, má ale výraznější vzhled. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový golf se drží tradic, má ale výraznější vzhled. | foto: Volkswagen

Nová generace Volkswagenu Golf bude mít premiéru na pařížském autosalonu počátkem října. Automobil se začne prodávat vzápětí. Novinka přichází s propracovanějším designem a podobnou filozofií.

Automobil je stále spíše konzervativnější. Zpočátku budou připraveny dvě karosářské verze s trojicí a pěticí dveří, další provedení včetně odvozeného Golfu Plus či verze kombi doplní nabídku postupně.

Automobil má přepracovaný nejen design, ale také interiér. Volkswagen ve svých tiskových materiálech zdůrazňuje, že novinka bude výrazně tišší než její předchůdce. Zvýšen by měl být také komfort odpružení. Pro Golf budou připravené nové technologie třeba v podobě aktivního tempomatu či elektronických tlumičů.

Vůz budou pohánět zážehové motory s výkony od 80 do 160 k. Naftu budou spalovat dvoulitrové čtyřválce 110 a 140 k. Nabídka motorů se v budoucnu dále rozšíří směrem k výkonnějším „benzinům“, na straně vznětových motorů se čeká na nový čtyřválec 1,6 l.

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?
Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let se počet sportujících dětí značně snížil. Až třetina se omlouvá z tělocviku, a dokonce i někteří rodiče ho považují za zbytečný předmět. Jak to změnit?