Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hackeři napadli Medveděvův twitterový účet. Kritizovali na něm Putina

Ekonomika

  11:48
MOSKVA - Hackeři ovládli twitterový účet ruského premiéra Dmitrije Medveděva. Umístili na něj zprávy, že odstupuje a že prezident Vladimir Putin nemá pravdu. Ve čtvrtek o tom informovala agentura DPA. Zatím není jasné, kdo za útokem stojí.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv . foto: Reuters

Ruská vláda oznámila, že nepatřičné zprávy na Medveděvově ruskojazyčném profilu na Twitteru, kde premiéra sleduje přes 2,5 milionu lidí, nejsou dílem ministerského předsedy. Cizí záznamy byly mezitím odstraněny. K útoku se prozatím podle všeho nikdo nepřihlásil, jisté je jen to, že vzkazy byly kritické vůči Kremlu.

"Odstupuji!" zněl například jeden ze záznamů. Další zase uváděl, že ruský národ nemusí trpět jen kvůli tomu, že "vedení země má problémy se zdravým rozumem".

"Vždycky jsem chtěl říct: Vovo! Nemáš pravdu," uvedli hackeři v další zprávě. Vova je ruská zdrobnělina pro jméno Vladimir, kterou Rusové pro Putina často užívají.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.