Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Harry Potter natočil reklamu. Zasazuje se o prevenci sebevražd gayů

Ekonomika

  11:18
NEW YORK - Britský herec Daniel Radcliffe vysvětluje, proč natočil reklamu pro americkou společnost The Trevor Project, která se zabývá prevencí sebevražd mezi mladými homosexuály, bisexuály a transsexuály.

Britský herec Daniel Radcliffe vysvětluje, proč natočil reklamu pro americkou společnost The Trevor Project. foto: Reprofoto / Youtube.com

"Vzhledem k tomu, že moji rodiče byli herci, vyrůstal jsem v prostředí, kde jsem se setkal s mnoha gayi, a nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že někteří muži jsou gayové a jiní ne," řekl známý představitel Harryho Pottera agentuře AP.

"Když jsem začal chodit do školy a poprvé ....jsem se setkal s homofobií...na kterou jsem nikdy předtím nenarazil, byl jsem šokován." "Nikdy jsem neměl rád lidi, kteří nejsou tolerantní ke gayům, lesbám nebo bisexuálním osobám," řekl britský herec. "Nyní jsem ve velmi výhodné pozici, kdy mohou skutečně pomoci a něco pro ně udělat," zdůraznil s poukazem na reklamu, kterou natočil minulý týden.

Nezisková společnost The Trevor Project byla založena v roce 1998 a funguje jako non-stop krizové středisko, které se zaměřuje na prevenci sebevražd gayů, lesbiček, transsexuálů i bisexuálů. Nabízí mladým lidem, aby si zavolali, poradili se se školenými odborníky nebo si jen tak popovídali. Poskytuje rady i rodičům a učitelům.

"Já se považuji za lehce excentrickou a mírně se odlišující osobu, protože, když jsem vyrůstal, působilo na mě tolik různých vlivů, jako na nikoho jiného z mých vrstevníků," řekl dvacetiletý Radcliffe.

"Vždycky jsem se cítil šťastný, že mám takový život, jaký mám. Nemusel jsem nikdy řešit nic vážného, pokud jde o moje náboženské cítění, sexuální orientaci nebo něco podobného." "Skutečnost, že jsem heterosexuální, nic neznamená, ale ukazuje to, že heterosexuálové se o tuto problematiku neuvěřitelně zajímají," řekl Radcliffe.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...