Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Heineken koupí ústecké pivovary

Ekonomika

  9:47
ÚSTÍ NAD LABEM - Nizozemská pivovarnická společnost se stane majitelem ústeckých pivovarů Drinks Union, které na trh dodávají piva Zlatopramen, Březňák, Louny, Dačický, Lorec, Jarošov a Pivrnec. Heineken, který nedávno koupil pivovar Krušovice, je třetím nejvýznamnějším hráčem na českém trhu.

Zlatopramen. foto: ČTK

Koupí stoupne podíl Heinekenu na českém pivovarnickém trhu z osmi na 12 procent, celkový objem ročního prodeje na tuzemském trhu přesáhne 1,9 milionu hektolitrů.

Sdělila to mluvčí Heinekenu Kateřina Eliášová. Transakce ještě podléhá souhlasu antimonopolního úřadu. Podle tiskového vyjádření Heinekenu by akvizice měla skončit ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Cena, kterou Heineken za Drinks Union zaplatí, nebude zveřejněna.

Podle mluvčího společnosti Drinks Union Josefa Vejlupka je prodej
společnosti jen rozhodnutím akcionářů. "Do této chvíle o tom nic nevím, nemohu se tedy vyjádřit. Po manažerské linii nemáme žádné informace," řekl Vejlupek. Společnost dosud vlastnilo několik fyzických osob.

Drinks Union sdružuje pivovary Krásné a Velké Březno, Louny a Kutná Hora a likérku Granette. Vyrábí se v nich piva Zlatopramen, Březňák, Louny,Dačický, Lorec, Jarošov a Pivrnec.

Heinekenu, jedné z největších pivovarnických skupin na světě, už v Česku od roku 2003 patří Starobrno a od loňského září Královský pivovar Krušovice. Již po začlenění Krušovic se Heineken stal třetím nejsilnějším hráčem na českém pivovarském trhu s výstavem přes 1,6 milionu hektolitrů ročně, což odpovídalo tržnímu podílu kolem osmi procent. Po koupi Drinks Union nizozemská skupina očekává, že se jí zvýší tržby již v roce 2009 a v roce 2012 se akvizice promítne do hodnoty společnosti.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat