Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

HROMY A BLESKY: Prominentní zkrachovalý Pomeje a vrah Kajínek

Média

  10:18
Celé je to o umění narodit se pod šťastnou hvězdou. Zatímco někdo se může rozkrájet pro to, aby se o něm novináři jen slůvkem zmínili (a nic z toho), jinému stačí, že prostě je. Novináři z bulváru se pak mohou přetrhnout kvůli tomu, aby zjistili názor oné osoby na UFO, jméno venčené fenky či obsah odpadkového koše. Jenomže to byste museli mít nálepku celebrity či promineta. A ta se dá získat všelijak.

Jiří Kajínek u soudu foto: ČTK

Tak kdopak se nám například dostal na dnešní dvoustranu Blesku, která je označená zarážkou prominenti? Je tu filmový režisér Renč, o kterém se však v poslední době píše spíše v souvislostech s jeho mladou milenkou.

Tentokrát je to o Renčově vzteku nad tím, že jej policie "honila jako vraha" (pan režisér totiž boural, ujel od nehody a poté se odmítl podrobit zkoušce na alkohol).

Pak je tu bývalá miss Šeredová, která se nyní blýskla tím, že vypila pivo na ex a kuchař(?) Babica, který zase cosi poznamenal na adresu kuchaře Pohlreicha.

Potom je tu samozřejmě povinný článek o tom, co se zase stalo Ivetě Bartošové (dvakrát přerušila natáčení, protože měla strach, že to nezvládne), a alespoň malý článek o jejím nezbedném manželovi (zkrachovaném producentovi a bývalém herci) Jiřím Pomeje. Toho se teď zastává režisér Adamec, který by s ním prý rád něco natočil. Že by pak bylo i na úhradu dluhů?

Poměrně překvapivým prominentem na stránce je pak odsouzený vrah Jiří Kajínek (tentokrát se o něm píše proto, že konečně měl možnost vidět film, který je o něm). Kajínkovo zařazení mezi celebrity byla asi logickým krokem, protože kdo jiný se může pochlubit tím, že o něm psaly snad všechny rubriky seriózních i bulvárních deníků.

Kajínek začal jako drobný zlodějíček v rubrice černá kronika, časem se (po několika vraždách) propracoval na stránky s hlavními událostmi z domova. Jeho útěk z vězení byl na titulních stranách, nejedno sportovní oddělení redakce se zamýšlelo nad vysokou sportovní hodnotou takového činu, o (ne)obnovení procesu s Kajínkem pak hovořili ministři i na stránkách věnovaných politice.

Poté se Kajínek a jeho příběh posunul do kulturní rubriky - film o nejslavnějším vrahovi přece vede žebříček návštěvnosti kin. A odtud už byl jenom kousíček do rubriky o celebritách. Zbývá nám ještě nějaká rubrika, do které se Kajínkovi nepodařilo proniknout? Asi ano - zahraničí. Tak snad až po příštím útěku.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat