Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hvězdou mezi časopisy se stal TV Mini

Ekonomika

  14:35
Hvězdou roku 2009 se na českém časopiseckém trhu stal televizní programový průvodce TV Mini vydavatelství Astrosat. Ten byl současně nejúspěšnějším loňským titulem mezi časopisy s nákladem nad 100 tisíc výtisků. Obálkou roku se stala obálka loňského šestého čísla Respektu. Vyplývá to z výsledků soutěže Časopis roku, který pořádá Sekce časopisů Unie vydavatelů. Soutěž ocenila české časopisové tituly celkem v devíti kategoriích.

Mezi tituly s nákladem od padesáti do sta tisíc výtisků zvítězil časopis Epocha vydavatelství RF Hobby a v kategorii od pětadvaceti do padesáti tisíc výtisků dominovalo společenské Story vydavatelství Sanoma Magazines.

Dvakrát v soutěži bodovalo i vydavatelství Hachette Filipacchi 2000, které jednak uspělo s časopisem Marianne Bydlení, nejúspěšnějším mezi časopisy s nákladem od patnácti do pětadvaceti tisíc, jednak s webem Apetit.tv, vyhodnoceným jako digitální počin roku.

Mezi časopisy s nákladem pod patnáct tisíc výtisků ocenila odborná porota nejvíc magazín Moderní byt vydavatelství Business Media CZ.

V oblasti odborného B2B tisku uspěl měsíčník Regal vydavatele Economia, určený pro vyšší a top management obchodů.

Hodnocení v soutěži Časopis roku probíhá podle vývoje základních ukazatelů tržního postavení soutěžních titulů, tedy zejména podle meziročního vývoje prodaného nákladu, čtenosti a množství inzerce v korunách i v počtu inzertních stran jednotlivých titulů.

Porota má navíc přihlížet k tomu, jak titul svým obsahem a designem odpovídá na potřeby a požadavky své cílové skupiny, jaké možnosti vytváří pro inzerenty, jak odpovídá současným trendům na trhu časopisů či ve své žánrové skupině, a k jeho celkovému grafickému provedení.

Jednání poroty probíhalo pod vedení ředitele soutěže Zbyňka Gabriela ze společnosti Fle Media.