Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ikea v Česku pevně zakotvila, na Černém Mostě se zdvojnásobí

Ekonomika

  15:32
PRAHA - Společnost Ikea plánuje rozšířit svoji prodejnu s nábytkem a bytovými doplňky v Praze-Černém Mostě, jejíž budova by místo nynějších zhruba 14.000 metrů čtverečních měla po rozšíření zabírat 22.600 metrů čtverečních. Firma zároveň v roce 2011 otevře nový obchodní dům v Praze-Zličíně, který bude největším v Evropě.

Vyplývá to z databáze posuzování vlivu staveb na životní prostředí EIA. Prodejnu Černý Most společnost Ikea otevřela v závěru roku 2004 a do její stavby tehdy investovala přibližně 1,2 miliardy korun.

Ikea hodlá rozšíření obchodu v Praze-Černém Mostě zahájit letos v září a ukončit o rok později, přičemž zvětšena má být jeho prodejní plocha, jídelna i sklady.

Švédský model

Ikea ČR je součástí švédského holdingu Ikea, který loni v září provozoval 266 obchodů Ikea v 25 zemích světa.

"Rozšíření budovy a vybudování parkovacího domu bude provedeno nad dnešními venkovními parkovišti, které zůstanou v suterénu zachovány," stojí v oznámení společnosti Ikea, která předpokládá, že počet parkovacích míst se zvýší z nynějších 1233 na 1461.

Ikea zároveň plánuje v roce 2011 otevřít nový obchodní dům s nábytkem a bytovými doplňky IkeaWest v Praze-Zličíně. Původní prodejna Ikea v nákupním centru Avion Shopping Park ve stejné lokalitě bude nabídnuta k pronájmu.

Dočká se i Hradec Králové
IkeaWest, jejíž prodejní plocha má činit zhruba 35.000 metrů čtverečních, bude největší v Evropě. Společnost Ikea také hodlá postavit novou velkoplošnou prodejnu v Hradci Králové.

Ikea nyní v Česku provozuje čtyři obchodní domy s nábytkem a bytovými doplňky a v hospodářském roce 2009 končícím loni v srpnu zvýšila čistý zisk z 645 milionů korun v roce předchozím na 666,8 milionu korun. Celkové tržby Ikea ČR včetně restaurací a prodeje potravin se loni zvýšily na 7,28 miliardy korun z 6,8 miliardy korun ve finančním roce 2008.

V hospodářském roce 2010, který skončí letos v srpnu, vedení Ikea ČR kvůli hospodářské krizi ale počítá s prodejem maximálně na úrovni předešlého roku. "Tento odhad se týká i hospodářského výsledku společnosti," upozornilo ve výroční zprávě vedení společnosti Ikea ČR.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat