Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Inspekce uzavřela kvůli myšímu trusu Tesco v Boskovicích

Ekonomika

  21:00
BRNO - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela v Boskovicích na Blanensku prodejnu společnosti Tesco kvůli přítomnosti hlodavců. Při čtvrteční kontrole našli inspektoři ve skladu velké množství myšího trusu, bylo znát, že hlodavci požírali nástrahu.

Potravinářská inspekce zavřela kvůli velkému množství trusu Tesco v Boskovicích na Blanensku. foto: SZPI

Přímo v prodejně u mouky zaznamenala kontrola i živou myš, informoval v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Kontroly SZPI

  • Letos už jde o 14. případ, kdy SZPI musela uzavřít prodejnu kvůli přítomnosti hlodavců.
  • Šlo o menší večerky, ale i velké prodejny řetězců.
  • Hlodavci představují riziko kvůli přenosu závažných onemocnění.

"Největší množství trusu bylo pod paletami, kolem zdí a rampy. Prostory provozovny tak nesplňovaly hygienické předpisy a podmínky, které umožňují zachovávat zdravotní nezávadnost potravin," doplnil Kopřiva.

Bezprostředně po kontrole přijela do prodejny deratizační firma a majitel zajistil úklid prodejny a odstranění poškozeného zboží. "Až prokáže, že odstranil všechny nedostatky, inspekce zákaz zruší. Současně jsme s Teskem zahájili správní řízení o uložení sankce," uvedl Kopřiva.

ČTĚTE TAKÉ:

"V hypermarketu již proběhla další důkladná sanitace a deratizace všech prostor včetně zázemí. Nyní čekáme na vyjádření SZPI, abychom mohli obchod opět otevřít," sdělil mluvčí řetězce Tesco Jiří Mareček. "Od začátku roku jsme měli v Boskovicích 11 kontrol inspekčních orgánů. Toto je první negativní zjištění tohoto druhu," doplnil.

Podle Marečka ve všech obchodech Tesco provádí pravidelně odborná firma kontroly a zásahy, které mají zabránit výskytu jakýchkoli škůdců. "Přesto došlo k této politováníhodné události. Velice se omlouváme všem zákazníkům," uvedl.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat