Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Inspektoři ČOI našli v jednom stánku 4092 padělků. Museli volat posily

Ekonomika

  11:16
PRAHA - Před dvěma dny se kontroloři České obchodní inspekce vydali na kontrolu pražské tržnice Sapa. Nakonec se v rámci své mise zdrželi u jediného stánku. Zajistili v něm nejrůznější padělky v rekordní hodnotě 23 milionů korun. A dokonce museli přizvat posily.

SAPA je malý Vietnam uprostřed Prahy. foto: Lidové noviny

Úlovek z kontrolovaného stánku byl rekordní. Proto na pomoc přispěchali další tři inspektoři ČOI, aby vytvořili seznam 4 092 falzifikátů.

Jeden jediný stánek ve vietnamské tržnici nabízel zboží imitující hned deseti světoznámých značek. Kabelky Prada či peněženky Louis Vuitton, nechyběla ani kožená galanterie George Gina & Lucy, Michael Kors nebo Dolce&Gabbana.

PSALI JSME:

Celkem šlo o zboží - vyčíslené podle cen originálů – za 23 milionů korun. Prodejce také porušil pravidla tím, že u svého sortimentu neměl označené ceny a nevydával k němu žádné doklady.

Některé zboží si pak na zfalšování teprve chystal.

„Na některých výrobcích bylo chráněné označení Prada jen na podšívce. Pouze drobné otvory na vnější straně výrobku ukazovaly místo, kde má mít kabelka připevněn kovový štítek s ochrannou známkou zvenčí. Tento štítek byl připraven uvnitř kabelky,“ popisuje mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Autor:

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...

Mohlo by vás zajímat