Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Instagram je ve světě populárnější než Twitter, v Česku nikoliv

USA

  7:00aktualizováno  11:20
NEW YORK - Aplikace pro sdílení fotografií Instagram, která patří sociální síti Facebook, má již přes 300 milionů aktivních uživatelů. To je více než má sociální síť Twitter, která podle svých internetových stránek registruje 284 milionů aktivních uživatelů.

Služba na sdílení fotografií Instagram foto: Reprofoto

Služba Instagram funguje čtyři roky a počet 200 milionů uživatelů překročila v březnu. Společnost uvedla, že uživatelé denně sdílejí více než 70 milionů fotografií a videí. Ze Spojených států je zhruba 30 procent uživatelů. Velmi oblíbený je Instagram v módním světě a mezi teenagery.

ČTĚTE TAKÉ:

Twitter - ilustrační

Instagram rovněž oznámil, že zavedl symbol „ověřeno“ u účtů mnoha celebrit, sportovců a známých značek. V souvislosti s tím zrušil také některé falešné účty.

Facebook koupil Instagram v dubnu 2012. Facebook je největší sociální síť na světě a měsíčně má 1,35 miliardy aktivních uživatelů.

A co v Česku?

V Česku a Slovensku hovoří údaje oproti světu opačně.

Z výzkumů odborníka na sociální sítě Josefa Šlerky vyplývá převaha Twitteru. Dle jeho odhadů má „tweetování“ mezi Čechy a Slováky na 300 tisíc fanoušků, Instagram používá až 200 tisíc lidí. Měření ztěžuje fakt, že se jednotlivé firmy zdráhají údaje o počtu uživatelů v zemích zveřejnit.

„Můj odhad zní, že v u nás bude Twitter (v počtu uživatelů) pořád ještě vyšší, ale Instagram mu bude silně šlapat na paty. Hlavně v generaci nejmladších, tedy přibližně mezi 13 a 20 lety,“ říká Šlerka.

„Pokud bychom to (číslo) chtělo vztáhnout na Čechy, tak si myslím, že (zde bude) zhruba 200 tisíc uživatelů českého Twitteru, a asi 120 až 150 tisíc uživatelů Instagramu,“ upřesnil Šlerka své údaje pro Česko.

„Instagram je v Čechách vázán hlavně na velká města. Je to sociální síť, kterou používají spíše relativně bohatší lidé do 30 let, kteří musejí mít smartphone. Místa, která často fotí, jsou nákupní centra a hipsterské kavárny a samozřejmě také místa turistická a vizuálně zajímavá,“ doplnil ještě výsledky svého nedávného průzkumu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!