Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Investiční skupina Penta Investments uvede na čínský trh lékárny Dr.Max

Ekonomika

  10:45
Investiční skupina Penta Investments vstoupí se svou lékárenskou sítí Dr.Max na čínský trh. Jedná s potenciálními společnostmi o jejich koupi. Ve středu to uvedl spolumajitel Penty Marek Dospiva na tiskové konferenci.

Marek Dospiva. foto: Lidové noviny

Partnerem DPP pro stavbu metra D má být Penta, rozhodla komise

„Chceme jít formou organického růstu i formou akvizic od malých společností po velké řetězce,“ řekl Dospiva. Firma se chce přitom zaměřit především na jižní provincie, zejména Šanghaj. 

Podle dalšího ze spolumajitelů Jaroslava Haščáka je Čína druhý největší trh s léčivy s obratem 140 miliard dolarů (zhruba 2,8 bilionu korun) a 400 000 lékáren.

„Je to ale běh na dlouhou trať, chceme tam mít nějaké první viditelné úspěchy za pět let,“ doplnil Haščák.

Do segmentu maloobchodu, kam patří i Dr. Max, skupina Penta loni investovala 6,8 miliardy korun. Celkové investice činily 14,3 miliardy korun.

Dr. Max je největší lékárenskou sítí v Česku. Loni firmě v ČR stouply tržby za prodej zboží a služeb meziročně o 8,1 procenta na 16,1 miliardy korun.

Penta je středoevropská investiční skupina založená v roce 1994. Vedle zdravotnictví působí ve finančních službách, výrobě, maloobchodu, realitách a mediálním odvětví. Její portfoliové společnosti zaměstnávají více než 41.000 lidí. Penta působí ve více než deseti evropských zemích a má zastoupení v Praze, Bratislavě a Varšavě.

Autor:

Mohlo by vás zajímat