Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

J&T chce od ČSTV koupit areál ve 'Špindlu'

Ekonomika

  15:58
PRAHA - Slovenská firma Tatry Mountain Resorts (TMR) podala Českému svazu tělesné výchovy (ČSTV) nabídku na koupi lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně. Předseda dozorčí rady společnosti TMR Igor Rattaj řekl, že pokud bude ČSTV prodávat v dražbě další areály, TMR o ně bude mít zájem.
Lanovka - ilustrační foto.

Lanovka - ilustrační foto. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Rattaj uvedl, že případné investice do koupě krkonošských lyžařských areálů by měly činit zhruba desetinásobek čistého zisku areálu Špindlerův Mlýn.

J&T

Společnost Tatry Mountain Resorts, do níž vyčlenila finanční skupina J&T aktivity v cestovním ruchu s výjimkou pětihvězdičkových hotelů, je největším subjektem v cestovním ruchu na Slovensku.

Vlastní a provozuje lyžařská střediska a hotely v Nízkých a Vysokých Tatrách. Lyžařské areály provozuje již přes 20 let.

Ten v roce 2009 podle účetní uzávěrky činil 26,7 milionu Kč.

Rattaj si prý dokáže představit finanční a kapitálový vstup s tím, že současní vlastníci ČSTV a Svaz lyžařů ČR zůstanou stejní, a TMR by navýšila kapitál na dobudování a modernizaci areálů.

TMR rovněž jedná o odkupu Státních lanových drah v Polsku (PKL).

Nyní prodej potvrdily polské železnice (PKP), které čekají na finanční ohodnocení PKL od svých poradců. TMR již předložila konkrétní nabídku a aktivně v této záležitosti jedná, uvedla firma.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Získejte exkluzivní přístup k tajné soutěži a vyhrajte kolotoč nad postýlku
Získejte exkluzivní přístup k tajné soutěži a vyhrajte kolotoč nad postýlku

Připravili jsme si pro vás kolotoč nad postýlku v hodnotě 1 499 Kč, kterou nyní můžete vyhrát v naší tajné soutěži. Jak se k ní dostanete a co pro...

Mohlo by vás zajímat