Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jaká pivní reklama je nejlepší? Hlasujte

Média

  11:20
PRAHA - 11. a 12. května se bude konat druhý ročník Prague International Advertising Festival (PIAF), ve kterém bude porota hodnotit i nejlepší pivní reklamu. Podívejte se na přihlášené spoty z domácí i světové produkce a hlasujte v naší anketě.

Soutěžní reklama chorvatského pivovaru Karlovačko foto: youtube.com

Loni kategorii vyhrál spot Budějovického Budvaru Zlato. Letos bude o sošku s origami ptáčkem soutěžit deset kampaní z Česka i ze světa. V osmi případech se jedná o hrané reklamní spoty, které můžete zhlédnout níže. Hlasujte v naší anketě a vyberte klip, který je podle vás ten nejlepší.

"Česká republika je pivní velmocí ve spotřebě tohoto nápoje na osobu. Proto chceme, aby právě tady byly prezentovány zajímavé pivní reklamy," uvádí se na webu soutěže.

Zatímco loni měl první ročník soutěže PIAF spíše regionální charakter, letos akce do Prahy přilákala i reklamní tvůrce například ze Spojených států, Brazílie, Izraele či Austrálie. Aktuální zprávy z festivalu přináší server Mediář.cz.

Budějovický Budvar: Vítězství vás změní!

Carling: Pivní helma

Carlsberg: To si říká o Carlsberg

Heineken: Krátké setkání

Heineken: Vstup

Karlovačko: Sociální síť

Pilsner Urquell: Kladrubské koně

Jelen: Pověrčivost

Konference PIAF bude v Praze od 11. do 12. května. Mezinárodní soutěž reklam a marketingových konceptů je rozdělena do 14 kategorií. O výsledcích rozhodne mezinárodní porota v čele s Michaelem Conradem, který je považován za jednu z nejuznávanějších osobností světové reklamy.

Anketa

Jaká reklama je podle vás nejlepší?

Budějovický Budvar: Vítězství vás změní! 2338
Carling: Pivní helma 187
Carlsberg: To si říká o Carlsberg 171
Heineken: Krátké setkání 173
Heineken: Vstup 166
Karlovačko: Sociální síť 342
Pilsner Urquell: Kladrubské koně 734
Jelen: Pověrčivost 183

Svým zaměřením chce pražský festival reklamy PIAF získat podobné publikum jako reklamní festival Golden Drum ve slovinské Portoroži či vůbec nejslavnější soutěž pro tvůrce reklamy Cannes Lions ve Francii.

Autoři: ,

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...