Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jaký je český národní zájem? O směřování země diskutovali politici se zástupci firem

Ekonomika

  16:15
PRAHA - Český národní zájem - tak se jmenuje konference, která se konala 1. června, pod záštitou Lidových novin. V Černínském paláci se sešli politici společně s osobnostmi z byznysu, a diskutovali mimo jiné o tom, zda Česko patří na Západ, nebo na Východ.

Program konference byl rozdělený na řečnický panel a závěrečnou diskusi spojenou s obědem a networkingem. Mezi hlavními tématy konference Český národní zájem bylo renomé českých značek a firem v zahraničí, ekonomická soběstačnost, nutnost spolupráce s EU a otázka východní či západní orientace země.

Svůj pohled na na tyto podtémata přiblížili politici Andrej Babiš či Tomáš Hüner. Z byznysových řad se slova ujala Jaroslava Valová, zakladatelka společnosti SIKO, generální ředitel ČEZ Daniel Beneš či Lubomír Kovařík z České zbrojovky.

Konferenci Český národní zájem pořádala skupina Mafra ve spolupráci s obchodními partnery, jako jsou ČEZ, Gordic, Deloitte, Renomia, Česká spořitelna, Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Česká zbrojovka.

Premiér v demisi Andrej Babiš na konferenci Český národní zájem.
Z konference Český národní zájem. Na snímku šéf ČEZ Daniel Beneš.
Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat