Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Janeček z Chcípl PES dostal pokutu za otevření restaurace. Myslím si, že to je neústavní, brání se

Majitel pivovaru Malý Janek v Jincích na Příbramsku Jiří Janeček nechal 9. prosince 2020 svou restauraci otevřenou i po 20:00 na protest proti vládnímu omezení provozní doby kvůli epidemii koronaviru. Podle vládního nařízení musejí bary, restaurace a další stravovací zařízení včetně výdejních okének nově zavírat ve 20:00 místo 22:00. foto: ČTK

Příbram - Jiří Janeček z iniciativy Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, dostal pokutu 10 tisíc korun za to, že měl přes vládní opatření proti koronaviru opakovaně otevřenou svou restauraci v Jincích na Příbramsku. Pokutu mu vyměřil Městský úřad v Příbrami. Proti příkazu lze podat odpor. Janeček v sobotu řekl, že tak učiní.
  14:48

„Myslím si, že to je neústavní, i když ta částka není tak vysoká,“ uvedl Janeček. V odůvodnění správního trestu je uvedeno, že Janeček se přestupku dopustil jako fyzická osoba. On se domnívá, že by na něj mělo být pohlíženo jako na osobu právnickou.

Majitel minipivovaru a restaurace Malý Janek v Jincích na Příbramsku Janeček patří k prvním restauratérům, kteří počátkem prosince po vládou nařízeném zkrácení otevírací doby po 20:00 a později i po úplném zákazu provozu odmítli tato nařízení respektovat.

Majitel pivovaru Malý Janek v Jincích na Příbramsku Jiří Janeček hovoří s...
Pivovar Malý Janek. Majitel Jiří Janeček se rozhodl protestovat proti zkrácení...

Chcípl PES vznikla jako výzva podnikatelů z gastronomie s cílem ukázat na nesmyslnost vládních opatření. Snaží se propojit podniky ze všech oborů a hledat společné cesty řešení situace kolem pandemie. Chcípl PES má již podanou žádost o založení politického hnutí, chce kandidovat v podzimních sněmovních volbách.

Autor: