Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Je mi to jedno, říká Pohlreich na 'pirátské vysílání'. Prima se zlobí

Ekonomika

  7:40
PRAHA - Unikl vám v televizi některý z mnoha pořadů s nelítostným šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem? Nevadí. Na internetu si je můžete všechny přehrát kdykoliv a bez reklam. To se však nelíbí televizi Prima, které unikají peníze z inzerce. Neoficiální pirátské weby se tak snaží vymýtit.

Zdeněk Pohlreich foto: MAFRA - Jindřich Mynařík

Ano, šéfe!, Na nože!, Šéf na grilu nebo Vařte jako šéf! – nabídka pořadů na stránkách PohlreichZdeněk.cz je bohatá. Vedle oblíbených kulinářských sérií televize Prima zde o kuchaři se svérázným slovníkem najdete také spoustu dalších informací.

Jediný avšak poměrně podstatný problém tohoto webu, který se tituluje jako neoficiální stránky Zdeňka Pohlreicha, je fakt, že pořady televize Prima nabízí neoprávněně. Navíc s vlastní reklamou, ze které televize nemá ani korunu.

„Prima ani Zdeněk Pohlreich nemají s tímto webem nic společného. Budeme se tím pochopitelně zabývat, protože autor webu tím parazituje na naší značce,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Primy David Vaníček.

VIDEO: V pořadu Vařte jako šéf! učí Zdeněk Pohlreich diváky správné postupy při přípravě známých jídel

Prima ve svém internetovém archivu nabízí pořady se Zdeňkem Pohlreichem také zadarmo, diváci se však musí smířit s reklamami během přehrávání. „Reklama je jediným a hlavním příjmem Primy on-line. Podobné weby nám hodně leží v žaludku,“ dodává mluvčí.

Podobných webů je na internetu mnoho a „pirátským vysíláním“ už se zabývají právníci televize. „V takových případech provozovateli webového portálu domluvíme, aby té činnosti zanechal. V opačném případě jsme ochotni jít do soudního sporu a vyžadovat odškodné,“ vysvětluje Vaníček s tím, že k žádnému soudu zatím nedošlo.

Pohlreich: Nestojí to za námahu

Když sdružení Dekomunizace neoprávněně použilo úryvky z pořadu Ano, šéfe! v předvolebním klipu proti prezidentskému kandidátovi Janu Fischerovi, nebrala si kuchařská celebrita servítky (jeho ostrou reakci čtěte zde). Web porušující autorská práva televize Prima ho však nechává klidným.

ČTĚTE TAKÉ:

„Je tam moje jméno, ale ty pořady patří Primě, takže by to měli řešit asi oni,“ řekl Pohlreich serveru Lidovky.cz s tím, že žádné kroky proti webu s jeho jménem podnikat nebude. „Nepovažuji to za nezbytné, takových stránek je na internetu a Facebooku hodně. Kolikrát to nestojí za tu námahu se tím zabývat,“ vzkázal Pohlreich z dovolené.

Podle údajů databáze who.is je doména PohlreichZdeněk.cz registrovaná na jméno Vojtěcha Kociána z Dolních Domaslavic na Frýdecko-Místecku. Ten však na dotaz serveru Lidovky.cz nereagoval.

Autor: