Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jeden z nejdražších bytů v Česku je na prodej, za stovky milionů

Ekonomika

  18:25
PRAHA - Jeden z nejdražších bytů v Česku, který stojí v pražské Liliové ulici na Starém Městě a jehož cena se může pohybovat v řádu stovek milionů korun, se dostal do nabídky další realitní společnosti. Tou je Sotheby´s International Realty, která na tuzemský trh vstoupila v minulých dnech. Prodej bytu probíhá diskrétně, jen pro vážné zájemce.
Luxusní penthouse s celkovou rozlohou 1000 metrů čtverečních nabízí výborný výhled.

Luxusní penthouse s celkovou rozlohou 1000 metrů čtverečních nabízí výborný výhled. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Luxusní penthouse (rozlehlý střešní byt) s celkovou rozlohou 1000 metrů čtverečních dosud nabízela také realitní kancelář Svoboda & Williams. Není to však klasický prodej nemovitostí, kdy se byt prodává například na internetu nebo v inzerátech.

"Prodej neprobíhá oficiální cestou. Byt se nabízí v podstatě diskrétně," řekl ČTK obchodní ředitel Svoboda & Williams Jaroslav Žižka.

Prodej na základě osobního jednání s "bonitními zájemci" potvrdil také mediální zástupce Sotheby´s International Reality Zdeněk Jakl. "S ohledem na výjimečnost této nemovitosti ale počítáme spíše se zájemci ze zahraničí, v České republice je skutečně jen několik málo osob, které by si mohly koupi dovolit," řekl ČTK.

Součástí penthousu je soukromý výtah, který propojuje jeho horní dvě podlaží se středověkým sklepením. V něm je například kromě soukromého kinosálu a vinného sklepa k dispozici také sauna nebo bazén. Byt je součástí dvou přestavěných měšťanských domů z 19. století.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun
LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun

Vítejte v posledním – 10. týdnu soutěže. Opět hrajeme o 7 cen, mezi kterými najdete set hraček od Fisher-Price, doplňky stravy od NaturaMed,...

Mohlo by vás zajímat