Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jeden z největších prodejců letenek - GTS Travel - přišel o licenci

Ekonomika

  9:54
PRAHA - Cestovní kancelář GTS Travel přišla o licenci, která jí umožňuje vydávat letenky. Licenci jí odebralo Mezinárodní sdružení leteckých dopravců (IATA) poté, co firma neuhradila částky v řádu několika set tisíc korun. Se společností od října ukončil spolupráci i autobusový dopravce Eurolines, jehož jízdenky firma prodávala.

Se společností ukončil kvůli dluhům spolupráci i autobusový dopravce Eurolines. foto: ROBYN BECKLidové noviny

S informací přišly jako první Hospodářské noviny (HN). Zástupci GTS Travel se k tomu nechtěli vyjádřit.

"Jednotlivé pobočky GTS Travel dosud nesplatily své závazky, a proto jsou prohlášeny za neschopné splácet. IATA zároveň požaduje okamžité vyúčtování a uhrazení dlužných částek," stojí ve zprávě IATA, kterou rozeslala členským leteckým společnostem a kterou mají HN k dispozici.

GTS Travel

GTS Travel na českém trhu působí již 18 let. Kromě letenek a jízdenek nabízí pobytů po celém světě, studijní a jazykové pobyty v zahraničí, pracovní programy, středozemní a zaoceánské plavby a různé specializované programy.

Jak se však HN přesvědčily, letenky i v pátek šlo na pobočkách GTS Travel bez problémů objednat. Společnost bez licence totiž situaci řeší prostřednictvím partnerských firem.

Se společností ukončil kvůli dluhům spolupráci i autobusový dopravce Eurolines. "Od konce září s GTS Travel nespolupracujeme z důvodu neuhrazených pohledávek za dva měsíce," řekla HN prokuristka Eurolines Pavla Lauermanová.

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat