Pátek 25. června 2021svátek má Ivan 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku

Češi nejsou tak velcí alkoholici, jak uvádí ministerstvo zdravotnictví, tvrdí šéf unie lihovarníků

Výrobci a prodejci alkoholu bijí na poplach. Ministerstvo zdravotnictví se snaží v rámci omezení konzumace nasadit přísnější pravidla pro reklamu na alkohol, což by mělo snížit jeho přitažlivost zejména pro mladistvé. Šéf Unie výrobců a dovozců lihovin Vladimír Darebník však tvrdí: „Češi nejsou takoví alkoholici, jak uvádí ministr zdravotnictví.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Polanecký 2.3.2020 14:23

Jsou. Ale reklama za to nemůže. Kdo chce pít, ten pije; a to tak, že od puberty, přičemž je to všeobecně považováno za normální. Chlast lze koupit kdekoliv a kdykoliv a na věk se ve večerkách neptají.

P. Aron 2.3.2020 8:32

Mimochodem ta reklama nemá prakticky žádný vliv na množství vypitého alkoholu. Je to pouze boj o to, aby si spotřebitel kupoval tu naší značku více něž konkurenci. Za socialismu žádná reklama na alkohol nebyla a mládež měla stejnou potřebu si hrát na dospělé požíváním alkoholu. Jen měla menší výběr. I když zase tak špatný ten výběr nebyl ;-D

P. Aron 2.3.2020 8:29

A neměl by se náhodou stát a úředníci zabývat něčím rozumným ? Nevadí vám lidi, že všechny ty regulace a omezení čehokoliv jsou nejen buzerací ale také je třeba více úředníků a tím i více daní z našich kapes ?

P. Balcar 2.3.2020 5:27

Nezakazujte reklamu na alkohol! Zakažte rodinu a kamarády!

Nebo jak?

Kdyby reklama vůbec nefungovala, tak by do ní marketing nerval takové prachy.

J. Novák 2.3.2020 4:28

Proč reklama až od 22.00 hod.? Nu, já bych řekl, že když reklamy na kondomy pouštějí až po 22.00 hod., tak proč by od téže hodiny nemohly být také reklamy na chlast? A řekl bych, že spíš reklamy na kondomy by měly být i během dne.

J. Nový 1.3.2020 17:12

"Ale odpovím také otázkou: Myslíte si, že tuto skupinu mladistvých odradí od pití alkoholu, když se reklama na něj bude vysílat pouze od deseti hodin večer?

.

To já nevím, ale musí to mít podobnou logiku jako úplný zákaz na tabákové výrobky a plošný zákaz kouření ve všech hospodách. Co ten samý plošný zákaz udělat i s alkoholem, Aby konečně mohly do hospod chodit matky s malými dětmi na mléčné nápoje? :-)

P. Selinger 1.3.2020 10:31

Pro mě je reklama doporučení, co nemám kupovat !

M. Nespor 1.3.2020 11:28

Napriklad rozlozeni ceny u persilu

1) reklama

2) baleni

3) prasek

J. Koutský 1.3.2020 8:45

Nejvyšší čas začít přebudovávat hospody na mléčné bary. ;-D

M. Nespor 1.3.2020 11:24

Krav je malo, mleka je malo, co ted? :)

J. Novák 1.3.2020 5:52

No, já bych řekl, že když výrobci cigaret přestáli bez větší úhony úplný zákaz reklamy na cigarety a cigaretové výrobky v TV i jinde, tak by výrobci alkoholu měli přestát zákaz reklamy na chlast. A z mého pohledu by vůbec nemohlo uškodit, kdyby byl ten zákaz naprosto stejný, jako je zákaz reklamy na cigarety.

H. Kotaz 1.3.2020 6:40

A jak je v článku, v tom případě by se to muselo vztahovat i na léky.

J. Nový 1.3.2020 17:17

To je jen plácání. Samozřejmě že by šla zakázat reklam a na alkoholické nápoje, aniž by se to dotklo reklam na léky. Nebo se snad dotkl zákaz reklamy na tabákové výrobky něčeho jiného?

Ty reklamy na alkohol, alespoň v odpoledních a večerních hodinách měly být zakázány dávno. Kupodivu ani EU to nevadí a přitom vymýšlí jinak úplné krávoviny. No, on byl vlastně předseda EK Juncker nejen neomarxista, ale i opilec, takže to vysvětluje mnohé.

J. Novák 2.3.2020 4:24

Nemusíte skákat na každý trapný plk šéfa výrobců chlastu. je jasné, že ten je první, kdo bude proti zákazu reklam na chlast. Ruku na srdce: Myslíte, že si kořalku notorik bez reklamy nekoupí? Vždyť reklama na jakékoliv zboží je jen od toho, aby přilákala nové zákazníky, nikoliv aby lákala ty, kteří už onu věc kupují.

R. Primač 1.3.2020 7:15

Jo a sladký a tlustý, vše zakázat

J. Svoboda 1.3.2020 8:02

Já bych povolil na obrazovky i slováky až po 22 hodině.

Pěkný den.

M. Nespor 1.3.2020 8:17

R^ :)

J. Novák 2.3.2020 4:19

Hochu, článek není ani o sladkém, ba ani o tlustém. Je to o chlastu, že?

J. Polanecký 2.3.2020 14:25

Když budete pít sladký chlast, ztloustnete.;-D

P. Aron 2.3.2020 8:28

A neměl by se náhodou stát a úředníci zabývat něčím rozumným ? Nevadí vám, že všechny ty regulace a omezení čehokoliv jsou nejen buzerací ale také je třeba více úředníků a tím i více daní z našich kapes ?

J. Novák 3.3.2020 3:32

Vysvětlíte mi, jaký vliv na počet úředníků může mít to, že by byla zakázána reklama na alkohol? A věřte tomu nebo nevěřte, ale případné omezení reklamy na alkohol mi rozhodně nevadí stejně, jako mi naprosto nevadí to, že byla zakázána reklama na cigarety. Osobně v tom žádnu buzeraci nevidím. Jinak můžete mi blíže vysvětlit vaši větu "A neměl by se náhodou stát a úředníci zabývat něčím rozumným ?"? Co byste měl za rozumné, aby se tím stát zabýval a čím se v současné době nezabývá?


Kdo staví dům, musí si připlatit. Kvůli prudkému nárůstu cen nestačí hypotéky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Martin Hájek buduje v lokalitě Loukovec v Příhrazských skalách v Českém ráji dům, do kterého se nejspíš s rodinou nikdy...

Ralsko 30 let poté. „Český Černobyl“ je skanzenem sovětské okupace

Sídliště Ploužnice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zem je tu děravá jako ementál, naládovaná střelivem a nasáklá ropnými látkami. Co krok, to azbukou vyrytý nápis. Tu na...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...