Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf Sanomy Havelka končí. I kvůli drahému časopisu Kraus

Ekonomika

  11:10aktualizováno  15:49
PRAHA - Generální ředitel vydavatelství Sanoma Media Josef Havelka končí. Jedním z důvodů jeho odvolání jsou podle informací serveru Lidovky.cz vysoké náklady na společenský časopis Kraus.

Magazín Kraus přináší politické komentáře i rozhovory foto: ČTK

Havelka byl v čele Sanomy od ledna loňského roku a ve funkci skončí k 30. červnu. „Důvodem byly rozdílné pohledy zahraničních vlastníků a pana Havelky na řízení firmy,“ řekl serveru Lidovky.cz  mluvčí společnosti Filip Poštulka.

Zda vztahy mezi zahraničním a českým vedením mohly rozjitřit vysoké investice do nového společenského časopisu Kraus, potvrdit Poštulka odmítl. „Asi chápete, že to nemůžu komentovat,“ řekl mluvčí.

Jméno Havelkova nástupce by měla firma oznámit v pondělí. Podle informací serveru Lidovky.cz by jeho nástupce měl přijít z Polska. Podle serveru Media Guru by mělo jít o Agnieszku Dolezychovou.

Sanoma Media Praha vydává převážně časopisy, mezi které patří například česká verze cestovatelského měsíčníku National Geographic nebo nejstarší tuzemský týdeník pro ženy Vlasta. Vedle toho provozuje také několik zábavných a společenských internetových serverů.

Podle serveru Media Guru loni Sanoma prohloubila svojí ztrátu na 85 milionů korun za což mohly mimo jiné také vysoké investice do nového společenského časopisu Kraus.

Josef Havelka

Josef Havelka se narodil v Československu, strávil 23 let v Německu, aby se v roce 1991 vrátil do své rodné země. Vybudoval zde pobočku reklamní agentury Leo Burnett, která se pod jeho vedením stala významnou tuzemskou skupinou zaměřenou na komunikaci.

V roce 2001 se stal regionálním ředitelem této firmy pro 11 trhů střední a východní Evropy. Poté co v roce 2005 společnost Leo Burnett opustil, založil úspěšnou poradenskou firmu Zeitgeist.

V roce 2009 se Josef  Havelka stal zakládajícím partnerem firmy Zoot.cz - nákupní on-line platformy.

Zdroj: SanomaMedia

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat