Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kapsch získal bez soutěže další státní zakázku

Ekonomika

  8:11
PRAHA - Společnost Kapsch Telematic Services získala zakázku na opravu palubních jednotek, které musí mít řidiči nákladních vozidel a autobusů pro jízdu. Jde o krabičku, která zajišťuje komunikaci mezi nákladním vozem a mýtnou bránou.

Zakázku získal Kapsch díky mýtné smlouvě bez soutěže. Kvůli dvěma dodatkům zaplatí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) za tuto službu přes 84 milionů korun. Uvedla to středeční Mladá fronta Dnes.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle listu dá Kapsch do pořádku 103.000 jednotek, v přepočtu na kus náklady činí 815 korun. Nová jednotka stojí zhruba 1500 korun. Na zakázce spolupracovala s ŘSD jako u celého mýtného kontraktu Advokátní kancelář Jansta, Kostka.

Kapsch získal za rok zakázky za 110 milionů

Ředitel firmy Kapsch Karel Feix upřesnil, že jde o jednotky, které přestaly fungovat nebo je poškodili jejich uživatelé. "Jsou již po záruce, ostatní jsou servisovány automaticky," řekl Feix. Dodal, že zakázka je z velké části samofinancována propadlými kaucemi uživatelů.

Po českých silnicích jezdí přes 600.000 palubních jednotek od Kapsche. U 90.000 nebude stát za opravy platit nic, záruka je na ně na celou dobu kontraktu do roku 2016. Kapsch za poslední rok získal od ŘSD díky smlouvě na provoz mýta další zakázky za 110 milionů korun.

Autoři: ,