Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kauza D47 pokračuje: dálnice se vlní i na dalším úseku

Ekonomika

  14:52aktualizováno  19:42
PRAHA - Zvlněný osmikilometrový úsek dálnice D47, kvůli kterému se vede obří reklamační řízení, není jedinou částí ostravské dálnice s jejíž kvalitou nejsou silniční správci spokojeni. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) našlo nedostatky i v navazujícím úseku označeném jako 09 z Hrušova do Bohumína.

Část D1 z Hrušova do Bohumína. foto: www.rsd.cz

"Velmi aktivně připravujeme důkladnou kontrolu úseku D47 z Hrušova do Bohumína. Máme totiž indicie, že i tam jsou závady podobného charakteru jako na diskutovaném úseku 08 přes Ostravu. Od našich kontrolorů víme, že i tam jsou zvlněné vozovky," řekla LN mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

Silniční správci chtějí nejprve úsek důkladně prozkoumat, odhalit chyby a poté co nejrychleji rozjet reklamační řízení. Zmíněnou část dálnice stavělo hned několik stavebních firem. První úsek firma Strabag, ODS Dopravní stavby Ostrava (nyní Eurovia CS) a Alpine Mayreder.

Druhou část úseku pak Stavby silnic a železnic (nyní taktéž Eurovia CS), Skanska a Pražské silniční a vodohospodářské stavby. U koho bude ŘSD opravu nárokovat zatím není jasné. ŘSD za zmíněný úsek zaplatilo více než pět miliard korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Autor:

Mohlo by vás zajímat