Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Káva a internet zdarma. RegioJet zahájil provoz

Ekonomika

  7:57
HAVÍŘOV - Soukromý železniční dopravce RegioJet ze skupiny Student Agency v pondělí zahájil provoz vlaků na trase Havířov - Ostrava - Olomouc - Praha. První spoj vyjel v 05:20 z Havířova. RegioJet tak začal konkurovat Českým drahám.

Stevardky a stevardi společnosti RegioJet

Denně budou jezdit tři spoje RegioJetu každým směrem. Výhledově by trať mělo obsluhovat šest vlakových souprav s 18 spoji denně. Českým drahám chce RegioJet konkurovat také poskytovanými službami, nabízí bezplatné bezdrátové připojení k internetu a zdarma denní tisk a nápoje.

Cena základního jízdného koupeného buď ve vlaku, nebo na nádraží, se vyšplhá u RegioJetu na 420 korun. Jízdné mezi Prahou a Ostravou prostřednictvím takzvané kreditní jízdenky cestujícího vyjde na 230 korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Podmínkou je bezplatná registrace na stránkách dopravce. Za 295 korun budou cestovat lidé využívající otevřenou jízdenku, kteří si online nebo textovou zprávou bezplatně rezervují místenku.

Konkurenční České dráhy nabízejí pro spoje na trati Praha - Ostrava základní jízdné 438 korun, s In-kartou 25 prodávají jízdenku za 329 Kč a s dražší In-kartou 50 za 219 Kč.

Vlak společnosti RegioJet s majitelem skupiny Student Agency Radimem Jančurou
Vlak dopravce RegioJet dnes poprvé vyjel na trať

Kromě RegioJetu chce Českým drahám na frekventované trase Ostrava - Praha konkurovat i společnost Leo Express podnikatele Leoše Novotného. Má v plánu vyjet na trať v prosinci 2012.

Autoři: ,