Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kde je nutné pojištění? Nejvíc pojistných událostí hlásí Češi z Egypta

Ekonomika

  11:57
PRAHA - Nejvíc pojistných událostí hlásí čeští turisté z Egypta, Řecka a Turecka, turisté z Egypta přitom nahlašují dvakrát více škod než v ostatních destinacích. Vyplývá to z průzkumu ERV Evropské pojišťovny. Bez cestovního pojištění jezdí na dovolenou 14 procent Čechů, dodala pojišťovna.
Dovolená (ilustrační foto)

Dovolená (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Během tří letních měsíců nahlásí klienti u cestovního pojištění 55 procent všech pojistných událostí z celého roku. Mezi nejčastější diagnózy nahlášené pojišťovně patří gastroenteritida, záněty uší a očí, kožní problémy a sluneční alergie.

Počet ztracených zavazadel klesá

"Škody jsou od konce roku 2013 vlivem slabší koruny dražší, například operace slepého střeva ve Španělsku vyjde letos na 143 tisíc korun, což je o 13 tisíc víc než vloni," uvedl ředitel správy pojištění ERV Evropské Štěpán Landík.

Lidé podle něj také častěji ruší zájezdy, významně tak roste podíl škod ze storna zájezdů. "Podíl škod ze storna už téměř dohání medicínské škody. Zatímco v roce 2012 činila storna 34 procent z objemu vyplacených škod, za rok 2013 to bylo už 45 procent. A zvyšuje se i objem škod z pojištění storna, ten meziročně stoupl o 16 procent," dodal Landík.

ČTĚTE TAKÉ

Podle průzkumu také roste počet zpožděných zavazadel, počet zcela ztracených zavazadel naopak klesá.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!