Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kellner buduje novou televizi na O2

Média

  7:30
Fascinace světem médií je aktuálním trendem mezi nejvlivnějšími česko-slovenskými podnikatelskými skupinami. A zatímco Penta právě oficiálně přebírá vydavatelství Vltava-Labe-Press s regionálními Deníky,v největší české finanční skupině PPF vykrystalizoval nový plán vybudovat si tak zvané vlivové médium.

Petr Kellner. foto: PPF

To znamená původní zpravodajství. Sloužit k tomu mají vlastní kanály v mobilním operátorovi O2, kterého PPF ovládá, pro jeho placenou internetovou televizi O2 TV. LN to potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje z blízkosti PPF i O2.

Dále v pátečních LN najdete:

  • Korupční kauza na poště bobtná

Buď prostý pokus o korupci, nebo snaha o diskreditaci ministra vnitra. Tak na počátku vypadala kauza údajného nabízení úplatků za vyřešení sporného obchodního případu státní České pošty, v jejímž centru se ocitl místopředseda sociální demokracie a šéf resortu vnitra Milan Chovanec. Případ ovšem bobtná do mnohem složitějšího komplotu, kde ve hře mohou být dle zjištění LN další stamilionové zakázky České pošty.

  • Facebook zkusí vlastní zpravodajství

Facebook postupuje ve své snaze stát se základním internetovým portálem, kde se uživatel dozví vše podstatné a ze kterého nebude muset vytáhnout paty. Nově vyvíjí aplikaci, která bude zobrazovat krátké zprávy a odkazy od vybraných zdrojů, podobně jako to činí Twitter.

  • Nová vize: východoněmecký superstát

Německý federalismus je nejenom složitý, ale zejména nákladný. Jeho reformě brání vyhraněný patriotismus občanů, stejně jako zájmy regionálních politiků.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!