Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kellner měl Kravitze, Česká spořitelna Chinaski. Šlo o největší party v její historii

Ekonomika

  6:00
PRAHA - Jeden z lídrů bankovního trhu uspořádal největší party své historie. Česká spořitelna sezvala na sobotu 21. ledna do pražské O2 Areny všechny své zaměstnance i s doprovodem. Dorazilo zhruba dvanáct tisíc lidí. Osmihodinová oslava s koncerty českých hvězd vyšla firmu podle informací serveru Lidovky.cz na částku převyšující dvacet milionů korun.

Michal Malátný ze skupiny Chinaski. Ilustrační foto. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Ačkoliv velké společnosti v Česku čas od času pozvou své lidi na nějaké větší setkání, toto lednové patřilo mezi nejvýraznější akce svého druhu.

Největší tuzemská banka, podle počtu klientů, tak trochu napodobila investiční skupinu PPF, která proslula pompézními večírky pro zaměstnance. Společnost Petra Kellnera loni před Vánocemi uspořádala na Pražském hradě koncert slavného zpěváka Lennyho Kravitze, v minulostí jí hrála také kapela Lucie či dokonce světoznámý Sting.

Vkladní knížky skrývaly bohatství: 1,7 miliardy propadlo České spořitelně

Česka spořitelna byla o něco skromnější, vsadila hlavně na oblíbené domácí hvězdy, které se střídaly s proslovy nejvyšších manažerů finanční skupiny. V minulosti uspořádala skupina i další velké akce, nikdy však na ně nesezvala všechny zaměstnance.

„Zahrála Česká Filharmonie – jejíž jsme partnerem –, Lucie Bílá, Vojta Dyk s B-Side Bandem a Chinaski. Hlavním důvodem bylo osobní poděkování za úsilí a péči, kterou kolegové věnovali klientům. Tím, že se potkalo tolik zaměstnancům na jednom místě, byl to ideální moment pro motivaci, vypíchnutí hodnot a porozumění směřování banky,“ řekla pro Lidovky.cz mluvčí společnosti Kristýna Havligerová.

Banka si minimálně v první tři čtvrtletí si připsala velmi slušné finanční výsledky. Čistý zisk jí meziročně stoupl o 7,1 procenta na 11,9 miliardy korun.

ČESKÁ SPOŘITELNA V ČÍSLECH

  • Česká spořitelna, která patří do finanční skupiny Erste Group, je z hlediska počtu klientů největší tuzemskou bankou.
  • Finanční skupina ČS měla loni na konci září přibližně 4,71 milionu klientů. Počet bankovních karet se pohybuje kolem tří milionů.
  • Počet zaměstnanců ke konci roku činil 10 599.
  • Banka má nyní v Česku necelých 600 poboček. Loni jich zrušila 67, nových otevřela šest.
Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat