Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kellner prodal podíl v Sazce za 5,3 miliardy, investici ztrojnásobil

Ekonomika

  15:47
PRAHA - Skupina PPF Petra Kellnera prodala poloviční podíl v Sazce firmě KKCG miliardáře Karla Komárka za 209 milionů eur. Vyplývá to z účetních dokumentů PPF. V přepočtu podle kurzu z 18. prosince 2012, kdy byla transakce oznámena (bez výše sumy), to vychází na 5,267 miliardy korun. PPF tak investici do Sazky téměř trojnásobně zhodnotila.

Do boje o Sazku, která se předloni dostala kvůli vysokým dluhům do insolvence a následně do konkurzu, se Kellner přidal v březnu 2011, kdy od Radovana Vítka odkoupil pohledávky za českou loterijní jedničkou. Loterijní byznys pak v listopadu 2011 za 3,8 miliardy korun získaly skupiny PPF a Komárkova KKCG, každá stejným dílem.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle účetnictví získala PPF v listopadu 2011 poloviční podíl v Sazce za 1,9 miliardy korun. Loni se ale firmy dohodly, že podíl PPF koupí KKCG. Jakékoli bližší informace tehdy odmítly zveřejnit. Sumu, kterou Kellner utržil, nyní zveřejnil server iHned.cz.

Díky prodeji podílu v Sazce stoupl loni skupině PPF čistý zisk meziročně o 511 milionů na 727 milionů eur (18,9 miliardy Kč). Kellner drží v PPF podíl 99 procent, po půl procentu mají Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart.

Autoři: ,