Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Kellnerova PPF hlásí úspěšný rok, zisk rostl téměř o 10 miliard

Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007. foto: Lidové noviny

PRAHA - Skupině PPF stoupl za letošní půlrok oproti loňsku zisk o zhruba 9,7 miliard korun. Aktiva skupiny stoupla o 600 milionů eur na 22,1 miliardy eur (v přepočtu asi 569 miliard korun). Slibný růst je podle skupiny, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, výsledkem investic na trzích střední Evropy, Ruska a Asi.
  11:04

"Investiční priority skupiny PPF se ani v prvním pololetí 2013 nezměnily. Pokračovali jsme v teritoriální diverzifikaci a expanzi skupiny Home Credit, v níž roste podíl slibných asijských trhů. Uskutečňujeme významné investice do nemovitostí zejména v Rusku, kde také rozvíjíme pojišťovnictví a další obory podnikání. Energetický průmyslový holding uskutečnil zásadní investici na Slovensku," shrnula významné faktory pololetních výsledků finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes pojišťovnictví, nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

Autoři: ,