Vzlety i přistání na jihokorejském mezinárodním letišti Inčchon se musely asi na tři hodiny přerušit kvůli balonům. „KLDR je posílá do Jižní Koreje a jsou naplněny odpadem,“ uvedl mluvčí letiště. Jeden z nich přistál na letištní ploše poblíž druhého terminálu pro cestující. Severní Korea je vypouští k jižnímu sousedovi již od konce května, stovky z nich již na jejím území přistály. Zprávu přinesl deník The Guardian.
K přerušení vnitrostátních a mezinárodních letů došlo ve středu mezi 1:46 a 4:44 hodinou ranní, poté se ranveje znovu otevřely, uvedla společnost Incheon International Airport Corporation.
Objem letů v tuto denní dobu je obvykle nízký. Portál FlightRadar24 ukázal, že osm příletových nákladních a osobních letů bylo v této době odkloněno na jihokorejská letiště Čchongdžu nebo Čedžu a jedno nákladní letadlo společnosti China Cargo ze Šanghaje změnilo kurs do čínského města Jen-Tchaj. Několik dalších přistání bylo zpožděno a odlety se zpozdily o několik hodin.
Severní Korea uvedla, že balóny jsou odvetou za propagandistickou kampaň severokorejských přeběhlíků a aktivistů na jihu, kteří pravidelně vysílají balóny s potravinami, léky, penězi a letáky kritizujícími severokorejské vůdce. Mezi předměty, které severokorejské balóny přes hranice přenášejí, jsou podle Jižní Koreje předměty potištěné znaky Hello Kitty, staré oblečení a půda obsahující stopy lidských výkalů a parazitů.
Jihokorejská armáda ve středu uvedla, že od úterý do středy spadlo na zem asi 100 balónů, většinou v hlavním městě Soulu a okolní provincii Kjonggi. Většina z nich však nesla pouze útržky papíru, uzavírá The Guardian.