Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Koho si platil Kalouskův úřad? Kočárníka i exmluvčího vlády

Ekonomika

  16:06
PRAHA - Ministerstvo financí zveřejnilo seznam poradních orgánů, poradců, advokátů a advokátních kanceláří, které spolupracují s úřadem. Z materiálu například vyplývá, že na konci června skončila smlouva na ekonomické poradenství bývalého ministra financí Ivana Kočárníka nebo Jana Klaka. Oba pobírali odměnu 10 tisíc korun měsíčně.

Miroslav Kalousek na mimořádném jednání sněmovny. foto: ČTK

Zveřejnění seznamu je součástí protikorupční strategie vlády schválené v letos v lednu. Jedním z úkolů je zveřejňování poradců a poradních orgánů.

"Zveřejnění seznamu těchto orgánů, včetně jejich personálního obsazení má nápomoci k větší důvěře veřejnosti ke státní správě a její transparentnosti. Seznam se bude aktualizovat vždy k 1. červenci a k 1. lednu kalendářního roku," uvedlo ministerstvo.

Ze seznamu za první pololetí letošního roku dále například vyplývá, že na ministerstvu působí jako mediální poradce bývalý vládní mluvčí Michal Schuster, nebo že poradenská společnost KPMG provádí mimořádný audit vybraných projektů Regionálního operačního programu Střední Čechy za necelých pět milionů korun.

ČTĚTE TAKÉ:

V seznamu je uveden i Národní koordinátor pro zavedení eura Oldřich Dědek, kterému podle materiálu skončila smlouva na konci června. Podle vyjádření ministerstva ovšem Dědek již uzavřel s ministerstvem novou smlouvu, a je tedy nadále národním koordinátorem.

Autoři: ,

Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži
Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži

Stále více žen vyhledává plastickou chirurgii genitálu. Podle renomovaného plastického chirurga Svatopluka Svobody se pro ni pacientky rozhodují...