Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kolegové k Johnovi: Tahal ses s kmotrem Janouškem

Ekonomika

  21:15
Chuť Radka Johna sloučit politickou kariéru s návratem k novinařině pobouřil dalšího bývalého kolegu a spolupracovníka z pořadu Na vlastní oči. Serveru Lidovky.cz poslal reakci na Johnova slova o tom, že mu Josef Klíma závidí.

Předseda Věcí veřejných Radek John po jednání s koaličními partnery foto: ČTK

Novinář Josef Klíma totiž v Posledním slovu v sobotních LN vyčetl Radku Johnovi podíl na konci pořadu Na vlastní oči. Mimo jiné také naznačil, že bývalý novinář a exministr vnitra posledních deset let pořadu nic nenatočil, ani nenapsal. Klíma tak reagoval na Johnův návrat k žurnalistice, při němž ohlásil, že rozkryje a uveřejní kauzy, na něž narazil v politice.

Radek John má pro slova kolegy jednoduché vysvětlení: závist. Na rozhovor s Johnem, který vyšel na serveru Lidovky.cz, však reaguje další Johnův bývalý kolega Radek Bajgar - zakladatel a první šéfredaktor pořadu Na vlastní oči.

ČTĚTE VÍCE:

Otevřený dopis Radka Bajgara:

"Milý Radku,

rozruch kolem Tvého oznámení, že zas budeš novinář, nesdílím. Je mi to jedno. Kdo je novinář? Kdokoli kdo něco píše? Ne, je to kredit, který si někteří vybudují. Ten jsi dávno ztratil a už nikdy ho nezískáš.

Vyčítal bych Ti jiné dvě věci.

Ta menší je, že jsi rozprodal a zničil pořad Na vlastní oči. Tví kolegové a kamarádi mu svou prací budovali kredit a Ty jsi ho prodával mafiánům za drobné. Proč myslíš, že z Tebe v těch penězovodech udělali "předsedu představenstva"? Protože jsi manažer? To těžko. Nebo že  rozumíš financím či podnikání? Ne.

Potřebovali zmást veřejnost kreditem investigativního pořadu. Podívejte, v představenstvu máme novináře z Na vlastní oči! Ten by přece nedopustil žádný šméčko! Zatímco Klíma, Kroupa a ostatní po nocích točili, a občas nasazovali i ten krk, Ty ses tahal s Janouškem. (Máš pravdu jen v tom, že ten pořad potřebovali zrušit i z jiných důvodů. Ale teprve  Ty jsi jim k tomu dal dobrý důvod.)

Dobře, televizní pořady vznikají a zanikají. Když jsi však tentýž kredit prodal podruhé, tentokrát za hlasy ve volbách, má to důsledky mnohem horší - pro celou zemi. Vzbudili jste naději, ze které se vyklubal podvod.

Na dlouho dopředu jste tak vyloučili, aby mohla přijít nová nadějná politická strana - tentokrát třeba i s dobrými úmysly - a uspět. Všichni řeknou - to už tu bylo a jak to dopadlo… Po tom Vašem nepovedeném kabaretu s Bártou, Kočí, Škárkou, Dobešem a dalšími, s Tebou v čele, se najednou i ODS či ČSSD jevily jako rozumné zavedené strany, které mohou někoho někam vést.

Ano, shodneme se, že jsou nepřijatelné a šílené, ale Vy jste legitimizovali jejich další existenci. Politickým dinosaurům, jak jsi je nazýval, jste pomohli. Zničil jsi, nebo velmi zkomplikoval, šanci na změnu. Koho budeme volit? Jisté je jen to, že Věci veřejné to nebudou.

Takže se prosím nezlob na Pepíka Klímu, že napsal ten článek. Nešlo o podlost či zášť, jak píšeš, na to je Pepa  příliš hodný člověk, který Tě bránil, i když už dávno neměl. Předpokládám, že mu prostě jen ruply nervy. Těšil se, stejně jako my, že už od Tebe bude pokoj. A zaskočilo ho, stejně jako nás, že asi budeš škodit dál."

Tvůj bývalý kolega Radek Bajgar

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...