Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Komická záměna: práci v Amazonu nabízel na plakátu muž s ženským jménem

Ekonomika

  14:30
PRAHA - Personální agentuře Adecco, která spolupracuje s firmou Amazon, se podařilo vyrobit nechtěný vtip. Na náborovém plakátu, který se objevil v severočeském Mostě, zaměnila popisky billboardu tak, že pod fotografií zvoucího k práci v logistickém centru se objevilo ženské jméno. Amazon slíbil zjednat nápravu.

Chyba v náborové kamapni firmy Amazon. foto: Michal Krajčírovič

Komického přešlapu si všimla řada kolemjdoucích, kteří neváhali, vyfotili jej a následně umístili na sociální sítě. Pod heslem „Pojď pracovat do Amazonu!“ se na plakátu objevila fotografie muže podepsaná jménem „Veronika Turková, Most“.

Podle Amazonu, který platí za jeden z největších internetových obchodů na světě, šlo o jediný „exemplář“. „O této tiskové chybě v náborovém inzerátu agentury Adecco víme. Plakát bude v nejbližších dnech přelepen novým vizuálem. Dle mých informací se jednalo jen o tento jediný inzerát, kde pro tisk nebyla použita finální tisková data,“ řekl pro Lidovky.cz mluvčí Amazonu Karel Taschner.

Podle něj kampaň Amazonu běží ve vlnách, kdy postupně s blížící se vánoční špičkou společnost mění obsah inzerce. Jednotlivé inzeráty jsou proto používány jen ve velmi krátkém časovém úseku.

Chyba v náborové kamapni firmy Amazon.

„V inzerci figurují opravdoví zaměstnanci, kteří pracují v našem distribučním centru v Dobrovízi. Jelikož agentura používá více variant s různými osobami, došlo pravděpodobně k záměně popisku fotografie,“ dodal Taschner

Nyní podle něj probíhá nábor čtyř tisíc stálých i sezónních zaměstnanců, kteří mají firmě v Česku pomoci zvládnout vánoční špičku.

OBR AMAZON

  • Amazon v ČR v roce 2013 otevřel v Dobrovízi centrum vráceného zboží.
  • V září 2015 společnost v Dobrovízi spustila provoz svého prvního českého distribučního centra. Firma původně chtěla postavit distribuční centrum v Brně, od tohoto záměru ale ustoupila.
  • Amazon zahájil svou činnost na internetu v červenci 1995.
  • Patří mezi největší internetové obchody na světě.
Autor: