Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konec hádek s číšníkem. Jídlo vám podle gusta objedná sám stůl

Ekonomika

  6:00
NEW YORK - Počítače by v budoucnu mohly nahradit i číšníky, z nichž by se stali už jen nosiči talířů. Terminály sloužící k objednávání se delší dobu objevují ve velkých řetězcích rychlého občerstvení, americký Pizza Hut ale jde dál. Jídlo podle vlastní chuti by si každý zákazník mohl sestavit s pomocí speciálního stolu s dotykovým displejem. Alespoň podle konceptu, který řetězec zveřejnil na serveru YouTube.

Objednávání pizzy díky dotykovému stolu. foto: youtube.com

Není to vlastně žádná novinka. Microsoft představil svůj projekt Surface – počítačového stolu s dotykovým displejem – už před sedmi lety. Již tehdy se počítalo s jeho nasazením v restauračních zařízeních.

Od té doby už se z prototypů staly funkční modely, masového rozšíření do restaurací se však Surface zatím nedočkal. Až na několik výjimek například v restauraci Inamo v londýnském Soho, jsou zatím dotykové stoly dosud spíše kuriozitou. Překážkou jsou zatím vysoké náklady a "tvrdé podmínky" v podobě skvrn od jídla a rozlitého pití. 

Nedávno zveřejněný koncept sítě restaurací Pizza Hut však myšlenku interaktivního objednávání opět oživil. Zákazníci si mohou pomocí speciální aplikace na stole pizzu sestavit do posledního detailu – od jednotlivých ingrediencí po druh a propečení kůrky těsta.

Díky bezdrátové technologii NFC můžete celou objednávku zaplatit jednoduše přiložením například svého mobilního telefonu. Čekání na jídlo si přitom můžete zpříjemnit hraním videoher nebo brouzdáním internetem.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat