Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Korean Air ukázaly obří A380 s luxusním patrem

Ekonomika

  14:26
SOUL - Letecká společnost Korean Air Lines Co. dnes uskutečnila dva mimořádné předváděcí lety svým prvním obřím letounem Airbus A380, jehož první patro je celé upravené jen pro business třídu. Na pravidelných linkách začne nový letoun létat od pátku.

Airbus společnosti Korean Air A380 s celým horním patrem v bussiness třídě. foto: ČTK

Korean Air Lines je již šestým přepravcem, který má ve své flotile A380 a prvním ze severovýchodní Asie. Je také první společností, která se rozhodla nechat upravit celé první patro pouze pro business třídu.

Dnešní dva předváděcí lety byly určeny pouze pro VIP hosty. Od pátku bude A380 létat na trasách z mezinárodního letiště Inčchon u Soulu na japonské letiště Narita blízko Tokia a do Hongkongu. Od příštího měsíce má začít létat také do Bangkoku a v dalších měsících do New Yorku, Paříže a Los Angeles.

V současnosti mají A380 ve své flotile Air France, Lufthansa, Emirates, australský Qantas a Singapore Airlines. V letošním roce má Airbus dodat letoun také aerolinkám China Southern Airlines.

Nejmenší počet sedadel
Korean Air Lines si objednaly celkem deset letadel A380. Aerolinky se rozhodly pro konfiguraci se zatím nejmenším počtem sedadel, celkem 407.

V současnosti mají nejvíce sedadel letadla aerolinek Air France a Lufthansa, a to 525 až 530. Aerolinky Air Austral, které provozují lety mezi Paříží a ostrovem Réunion v Indickém oceánu, si zase objednaly letoun vybavený pouze ekonomickou třídou, který bude mít až 820 sedadel, napsala agentura AP.

Autoři: ,