Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krťo, kde jsi? volala zoufalá moderátorka zvukaře v přímém přenosu

Média

  15:20aktualizováno  16:42
PRAHA - Kdo je Krťa? Internetem se šíří úsměvné video, ve kterém redaktorka ekonomického zpravodajství ČT 24 Sandra Parmová během vysílání zvedne mobilní telefon a utíká za neznámým volajícím ze studia.

Sandra Parmová volá během vysílání Burzovního studia na ČT 24 foto: Lidovky.cz

Živý přenos ze studia v pražském Burzovním paláci nečekaně zastihl mladou redaktorku v nezáviděníhodné situaci. Kvůli technickým komplikacím se totiž na obrazovkách objevila dřív, než dostala pokyn z režie.

Asi dvacet vteřin tak mohli diváci sledovat místo ekonomického zpravodajství přípravu televizního týmu na přímý přenos. Během neformální konverzace ve studiu najednou zazvoní mobilní telefon. "Krťo, kde jsi?" zvedne Sandra telefon a odchází mimo záběry kamer.

Tisíce diváků, kteří video na internetu zhlédli, se nyní přou o to, kdo je tajemný Krťa, který půvabné redaktorce volal. Podle zjištění serveru Lidovky.cz se jedná o zvukaře, který do studia spěchal s takzvaným "uchem" pro moderátorku, aby zachránil situaci a umožnil spojení s Kavčími horami.

"Tohle je záležitost živého vysílání, kdy nemůžete mít nikdy jistotu, že všechno přesně klapne. V tomto případě se nedostal pokyn z režie kvůli technické závadě do burzovního paláce a na místě tedy netušili, že jdou do vysílání," komentoval úsměvný incident serveru iDNES.cz mluvčí České televize Ladislav Šticha.

"Jsem rád, že vše proběhlo ve vší slušnosti. Viděl jsem řadu větších průšvihů včetně vulgarit. Vzhledem k tomu, že výpadek byl na trase, není koho jmenovitě trestat," dodal Šticha. Populární video ze 4. června bylo ale z on-line archívu ČT pro jistotu staženo.

Sandra Parmová není jedinou moderátorkou ČT, která se "proslavila" řetězově rozesílanými klipy. Před lety totiž po internetu putoval krátký záběr jejího kolegy Vladimíra Kořena, který na konci vysílání Večerníku z Čech nezadržel svérázný smích.

Čtěte také

Podobné situace, které představují horké chvilky pro každého moderátora, nejsou ve světě médií výjimečné. Loňský rok po internetu koloval záznam ze slovenské televize, ve kterém "televizní rosnička" Dominika Gidová neudržela své emoce a v živém vstupu oznámila svému příteli, že se s ním rozchází. Později se však ale ukázalo, že celá scénka byla nahraná.

Autor:

Mohlo by vás zajímat