Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvůli uzavření Libeňského mostu se mění provoz MHD. ‚Desítku‘ úplně zruší

Ekonomika

  16:46
PRAHA - V souvislosti s uzavřením Libeňského mostu a souběžnou rekonstrukcí Zenklovy ulice pražský dopravní podnik (DPP) od soboty upraví provoz městské hromadné dopravy. Změní se trasy devíti denních a dvou nočních tramvají. Zavedou se nové tramvajové i autobusové linky, obsluhující oblast Holešovic, Palmovky a Bulovky. DPP o tom v pátek informoval v tiskové zprávě. Most je pro auta a tramvaje uzavřen od páteční noci v důsledku havarijního stavu části konstrukce.

Soumostí Libeňského mostu je dlouhodobě ve špatném stavu. Od páteční půlnoci je most uzavřen. foto: ČTK

Na obou stranách řeky budou tramvajové linky zkráceny do zastávek Dělnická, respektive Palmovka. To se týká linek 1, 3 a 6, které budou poté pokračovat s jinými čísly. Tramvaj 24 bude na Palmovce končit.

Linka číslo 10 bude úplně zrušena a nahrazena posílením linky 16 v trase Lehovec - Sídliště Řepy. Tramvaj číslo 14 bude ve směru od Spořilova ze zastávky Dělnická odkloněna přes Nádraží Holešovice do Výstaviště Holešovice, kde bude končit. Linka 17 bude místo na Výstavišti Holešovice končit v Kobylisích a linka 25 bude v úseku Vltavská - Palmovka odkloněna přes zastávky Těšnov, Florenc a Invalidovna. Noční linka 94 bude odkloněna na Vltavskou a 95 skončí na Palmovce.

Mapa provozu MHD během uzavření Libeňského mostu, platí od 20. 1. 2018 do...

Mapa provozu MHD během uzavření Libeňského mostu, platí od 20. 1. 2018 do odvolání.

Schéma denního provozu tramvají a metra, který platí od 20. 1. 2018.

Schéma denního provozu tramvají a metra, který platí od 20. 1. 2018.

DPP zavede dvě nové tramvajové linky, a to 30 v trase Bulovka - Okrouhlická - Kobylisy - Ládví - Sídliště Ďáblice a 31 v trase Spojovací - Ohrada - Krejcárek - Palmovka.

Náhradní autobusová doprava pojede pod číslem X10 v trase z Palmovky na Bulovku a v noci X95 mezi Palmovkou a Vozovnou Kobylisy. Nová linka X156 povede okruhem ze zastávky Nádraží Holešovice přes Maniny a Dělnickou zpátky k zastávce metra. Podnik také v pracovní dny posílí linku 201 v trase Nádraží Holešovice - Bulovka vloženými spoji s označením X201. Nově se zřídí zastávka Vltavská na předmostí Hlávkova mostu a Palmovka v Sokolovské.

Autory Libeňského mostu jsou architekt Pavel Janák a konstruktér František...
Zkorodovaná výztuž nebo rozdrolený beton se již opravit nedají.

Libeňský most je ode pátku do odvolání otevřený jen pro chodce a cyklisty. Oprava části, která je v havarijním stavu, potrvá nejméně tři týdny. Město zároveň rekonstruuje Zenklovu ulici, což do začátku června znamená uzavření tramvajové trati na pravém břehu Vltavy mezi Palmovkou a Bulovkou. Magistrát za náhlé uzavření mostu sklízí kritiku. Překonání mostu nabídne svým uživatelům i společnost Rekola, která po konzultaci s Technickou správou komunikací, Ropidem a městskými částmi spustí na mostě náhradní cyklodopravu.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat