Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bitcoin v pondělí dosáhl historického maxima, stoupl téměř na 20 tisíc dolarů

Ekonomika

  22:37
Londýn - Cena kybernetické měny bitcoin v pondělí během seance vystoupila na historické maximum 19 864,15 dolarů (436 880 korun). Bitcoin tento rok posílil o více než 170 procent. Zpevňování této kryptoměny pohání mimo jiné poptávka po rizikových aktivech v době bezprecedentních fiskálních a měnových stimulů.
Virtuální měna (Bitcoin – ilustrační foto)

Virtuální měna (Bitcoin – ilustrační foto) foto: Shutterstock

Analytici: Bitcoin by mohl opět atakovat hranici 20 tisíc dolarů

Kolem 18:10 SEČ si bitcoin připisoval 7,6 procenta na 19 462 dolarů. K jeho posilování obecně dále přispívá zájem o aktiva, která se považují za odolná vůči inflaci. 

Investoři také předpokládají, že se kybernetické měny začnou plošně užívat. V pátek bitcoin nicméně odepsal více než osm procent a jeho cena klesla pod 17 000 dolarů.

„Bitcoin je přirozeně bezpečné útočiště v nejisté době pro každého, kdo hledá ochranu před tím, jak centrální banky zrychleně tisknou peníze, a inflací, jež se podle obecné shody zvyšuje,“ řekl Sergej Nazarov ze společnosti Chainlink.

Menší kryptoměny jako ethereum či XRP, které zhusta kopírují pohyb bitcoinu, si kolem 18:15 SEČ připisovaly 7,9 a 7,4 procenta.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...