Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Larry King po 25 letech končí na CNN. Nahradí ho Piers Morgan

Ekonomika

  16:44
LONDÝN - Britský moderátor a někdejší šéfredaktor bulvárních listů Piers Morgan nahradí na podzim v americké kabelové zpravodajské stanici CNN dosavadní hvězdu Larryho Kinga. Podle britských listů vystřídá pětačtyřicetiletý Morgan šestasedmdesátiletého Kinga v jeho pořadu v hlavním vysílacím čase.

Moderátor Larry King. foto: Reprofoto

Podle listu The Daily Telegraph Morgan podepíše tento týden se CNN smlouvu v hodnotě 5,5 milionu liber (170 milionů korun), zatímco The Sun tvrdí, že dostane za tříletou smlouvu deset milionů liber (308 milionů korun). Na každý pád se stane prvním Britem, který bude mít v americké televizi vlastní pořad v hlavním vysílacím čase.

Larry King patří k nejznámější televizním novinářům v Americe a svůj pořad, do něhož si zve nejrůznější osobnosti, má v CNN už 25 let. V poslední době mu ale výrazně klesá sledovanost. V prvním čtvrtletí letošního roku se na Show Larryho Kinga dívalo 771 tisíc lidí, tedy o 43 procent méně než před rokem.

Morgan byl šéfredaktorem bulvárních listů The News of the World a The Daily Mirror. Odtud musel odejít v roce 2004 kvůli tomu, že list otiskl padělané fotografie britských vojáků údajně mučících irácké vězně.Soustředil se poté na televizní kariéru. Je porotcem soutěžního pořadu Britain´s Got Talent i jeho americké verze na stanici NBC. Na CNN prý také udělal dojem jeho pořad zábavných rozhovorů s celebritami v britské televizi ITV.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...