Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Lázně v Jáchymově změnily majitele. Koupil je investor z Emirátů

Radium palác, Lázně Jáchymov foto: Archiv Lázně Jáchymov

Po více než deseti letech mění léčebné lázně Jáchymov svého majitele, stoprocentní podíl získal Alí Fardán ze Spojených arabských emirátů. Chod lázní by to nemělo nijak ohrozit. V čele zůstává stávající vedení a pokračovat bude i marketingová spolupráce s Lázněmi Luhačovice, které lázně doposud vlastnily. Bližší podmínky transakce společnost nezveřejnila.
  10:39

„Chodu jáchymovských lázní se tato změna nijak nedotkne,“ řekl generální ředitel Léčebných lázní Jáchymov Eduard Bláha. Bližší podmínky transakce společnost nezveřejnila. Lázně Jáchymov dosud stoprocentně vlastnila společnost Lázně Luhačovice.

Lázně v Bohdanči bojují po covidu o přežití, ochrana před věřiteli skončila

Podle údajů z veřejného rejstříku firem se novým majitelem jáchymovských lázní stal Alí Fardán. V čele lázní zůstane Eduard Bláha a pokračovat bude i marketingová spolupráce s Lázněmi Luhačovice, a. s.

Léčebné lázně Jáchymov mají základní jmění 202 milionů korun. V loňském roce firma i přes pandemii koronaviru udržela kladný hospodářský výsledek a podle účetní uzávěrky vytvořila zisk 7,4 milionu korun po zdanění. V roce 2019 měly jáchymovské lázně zisk 57,8 milionu korun. Obrat firmy loni dosáhl 453,6 milionu korun, předloni to bylo 637,3 milionu korun.

Podle výroční zprávy i letos se bude společnost potýkat s důsledky pandemie. „Předpokládáme velkou závislost na spolupráci s tuzemskými zdravotními pojišťovnami. Nadále se budeme zaměřovat hlavně na tuzemský trh a dobře cílenou obchodní a marketingovou strategií na trh Německa,“ uvádí se ve výroční zprávě. Kvůli očekávanému propadu tržeb firma odloží investice.

Akciová společnost Léčebné lázně Jáchymov existuje od roku 1992 a navazuje na staletou historii lázní v Jáchymově. Pro léčbu využívá zdejší unikátní radonovou vodu. Novodobou tradicí pro Lázně Jáchymov je medicínské pojetí lázeňské péče.

Autoři: ,