Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

legalTV.cz: COVID moratorium – záchranný kruh pro ohrožené podnikatele

Ekonomika

  7:00
PRAHA - „Vláda předložila v rámci stavu legislativní nouze vyvolaného aktuální pandemií COVID-19 celou řadu mimořádných legislativních opatření. Součástí legislativního balíčku je i tzv. lex COVID JUSTICE. Záměrem tohoto zákona je zmírnit dopady pandemie na účastníky soudních řízení, se zvláštním zaměřením na oblast exekucí a insolvencí,” uvádí Adam Sigmund, insolvenční správce.

Advokát Adam Sigmund. foto: AK ŽIŽLAVSKÝ

„ Vydáváme se mimochodem podobnou cestou, jako již dříve Německo, jehož jsme věrným hospodářským satelitem. ŽIŽLAVSKÝ, advokátní kancelář, s.r.o. jako přední český specialista na insolvenční řízení, řeší v těchto dnech množící se dotazy podnikatelů na možnosti řešení současné obtížené situace. Jedním z nových nástrojů, které budou k dispozici, je i mimořádné (COVID) moratorium. Z tohoto důvodu jsem připravil jeho stručné přiblížení,“ říkáSigmund.

Zároveň dodává: „Smyslem COVID moratoria je ochránit provozuschopné podniky, které se pouze v důsledku dočasného výpadku způsobeného mimořádnými opatřeními dostaly do přechodných platebních potíží. COVID moratorium figuruje v kontextu dalších opatření, kterými dochází např. k dočasné suspendaci povinnosti dlužníků podat na sebe vlastní insolvenční návrh, jakož i k omezení věřitelských insolvenčních návrhů.“

Celý článek naleznete zde.

Autor: